Teknolojix Haber
OYUN

Beklenen Oyun S.T.A.L.K.E.R. 2 Geldi!

Neredeyse 10 yıldır geliştirildiği söylenen oyun S.T.A.L.K.E.R. 2‘nin ilk ekran görüntüleri nihayet geldi. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan S.T.A.L.K.E.R. 2 oyunu, bir önceki versiyona kıyasla oldukça gelişmiş grafikler sunuyor.
Ukrayna merkezli oyun geliştiricisi GSC Game World tarafından geliştirilen ve ilk defa 2007 yılında piyasaya sürülen bilgisayar oyunu S.T.A.L.K.E.R., döneminin en beğenilen oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Video oyunu sektöründe ilk oyun beğenilince devam oyunları da peş peşe gelir ancak S.T.A.L.K.E.R. için durum tam olarak böyle olmadı.

Firma, ilk oyunun devamı olarak 2008 ve 2009’da birer oyun daha yayınlamış ve oyuncuların gazını almayı başarmıştı. S.T.A.L.K.E.R. 2’ye gelindiğindeyse 10 yıldır oyun hakkında pek çok farklı sızıntı haber çıkıyor ancak oyunun kendisi bir türlü çıkmıyordu. Bu durumun farkında olan geliştirici firma GSC Game, nihayet geçtiğimiz yıl bir açıklama yapmış ve oyunun geliştirildiğini duyurmuştu.

S.T.A.L.K.E.R. 2’den ilk ekran görüntüsü:

10 yıldır farklı haberlerle karşımıza çıkan ve yapımı adeta muammaya dönen S.T.A.L.K.E.R. 2, bugün ilk defa deliller ile karşımıza çıktı ve oyunun resmi Twitter hesabından oyuna dair ilk ekran görüntüsü paylaşıldı. Paylaşılan bu ekran görüntüsünden çok bir şey anlamasak da yeni oyunun 2007 yılında piyasaya sürülen ilk oyuna göre oldukça gelişmiş grafikler sunacağı kesin.

Zamanının en çok beklenen PC oyunlarından biri olan  S.T.A.L.K.E.R., tipik bir kıyamet sonrası senaryosunu konu alıyordu. Nükleer bir felaketin içinde hayatta kalmaya çalışılan bu oyunda, The Zone’a (Bölge) akın eden binlerce insandan The Marked (İşaretli) adı verilen karakteri kontrol ediyoruz. Karaktere bu ismin verilmesinin nedeniyse kolunda bulunan ‘S.T.A.L.K.E.R.’ dövmesi. Bu noktadan sonraysa The Marked’ın maceralarına dalıyoruz.

Yapımcı firma GSC Game World, S.T.A.L.K.E.R. 2’ye dair paylaştığı ilk ekran görüntüsünün ardından 2020’de oyuna dair çok daha fazlasını da göreceğimizi söyledi.

Related posts

Sony, PlayStation 5’i İlk Yılında Sınırlı Sayıda Üretmeyi Planlıyor

Fatih Akgün

PlayStation 5 (PS5) DualSense’in Türkiye fiyatı kaç lira?

Fatih Akgün

Valorant’ın Kapalı Beta Başlangıç Tarihi Duyuruldu (Listede Türkiye de Var)

Fatih Akgün

Yorum Yap