Teknolojix Haber
YAŞAM

Benzin ve motorinde indirim bekleniyor

Bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorinde 8 kuruş, benzinde 10 kuruş indirim bekleniyor. 

Bu gece benzinde 10, motorinde 8 kuruş indirim bekleniyor. Akaryakıtta indirim dalgası devam ediyor. Koronavirüs salgını sonrasında ekonomilerde yaşanan durgunlaşma ve taşıt trafiğinin belirgin biçimde azalması küresel ölçekte benzin ve motorin talebine de yansıyor. Talebin düşmesine bağlı olarak akaryakıt fiyatları da geriliyor. Benzinin tonu 202 dolardan, 182 dolara düştü. Motorinin tonu da 300 dolardan 284 dolara geriledi.

BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM

Bu gece benzinde 10, motorinde 8 kuruş indirim bekleniyor. Bu indirim sonrasında benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı daha da açılacak.

Benzin, halen (dağıtım şirketi bazında ve bölgesel küçük fiyat farklılıkları olabilir) 5 TL 22, motorin 5 TL 46 kuruştan satılıyor. İndirim sonrasında benzin 5 TL 12 kuruş olacak. Motorin ise 5 TL 38 kuruş olacak. Benzin, bir sonraki aşamada gündeme gelecek yeni indirimle birlikte 5 TL’nin altını görecek.

Bosanski jezik

Očekuje se sniženje cijena goriva

Večeras se očekuje sniženje cijena benzina od 10 kruša, a 8 kruša popusta na dizel. Val popust se nastavlja na lož ulje. Recesija u ekonomijama nakon epidemije coronavirusa i značajno smanjenje prometa vozila odražavaju se na potražnji za benzinom i dizelom na svjetskoj razini. Cijene goriva također se smanjuju zbog smanjenja potražnje. Barel nafte opao je sa 202 na 182 dolara. 

Nakon ovog pada cijena, razlika u cijeni između benzina i dizela dodatno će se porasti. Benzin se trenutno prodaje po cijeni od 5 TL 22, dizel 5 TL 46 kruša (ovisno o distribucijskoj kompaniji i mogu imati male regionalne razlike u cijenama). Nakon pada cijena, benzin će biti 5 TL 12 kruša. Dizel će biti 5 TL 38 kruša.

Benzin će biti ispod 5 TL s novim popustom koji će se biti sljedećoj fazi.

 

Related posts

Son Dakika:Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mesaj Var !!

Yasemin ACAR

Zynga’nın Hacklenmesinden Kaç Kişinin Etkilendiği Ortaya Çıktı

Fatih Akgün

İmmün Plazma Yoluyla Koronavirüs Tedavisi SGK Kapsamına Alındı

Fatih Akgün

Yorum Yap