Teknolojix Haber
BİLİM YAŞAM

Bilim insanları, insanlığın neslinin nasıl tükenebileceğini açıkladılar

Bilim insanlarından şaşırtan açıklama yapıldı. Bilim dünyası, İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi‘nde yapılan çalışmanın sonuçlarını konuşuyor. Bilim insanları, insanlığın neslinin tükenmesi üzerine yürüttükleri çalışmada şaşırtıcı sonuçlara ulaşıldı. Bilim dünyası, İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi’nde yapılan çalışmanın sonuçlarını konuşuyor.

Oxford Üniversitesi’nden bilim insanları, araştırmaları için Etiyopya ve Fas‘ta elde edilen on binlerce yıllık arkeolojik bulguları kullandılar. Arkeolojik bulgulardan elde edilen veriler ile neslimizin tükenmesinin ihtimali hesaplandılar.

Bilim insanlarının 350 bin yıllık arkeolojik verileri incelediği ve bu verilere dayanarak insanlığın neslinin tükenme olasılığının hesaplandığı belirtildi. Yapılan çalışmada insanlığın neslinin tükenme ihtimali 14 binde 1 olarak hesaplandı.

Neslimizin tükenmesinin bu 14 binde 1’lik ihtimali, bir insanın üzerine yıldırım düşmesi ihtimali olan 700 binde 1’den çok daha yüksek bir oran. Hatta bir insanın köpekbalığı saldırısına uğraması bile insanlığın neslinin sona erecek olmasından daha uzak bir ihtimal olduğu açıklandı.
Bilim insanlarından oluşan ekip, insanlığın sonunu getirebilecek felaketler arasında doğa olaylarını gösteriyor. Ancak insan eliyle meydana gelebilecek felaketler olan nükleer savaş, iklim değişikliği ve bilinçsiz antibiyotik kullanımı gibi olaylar da insan neslinin sona ermesine neden olabilir.

Related posts

Son Dakika! Ben Fero Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Yasemin ACAR

NASA uzay otelinin kapılarını 2024′ de açıyor

Fatih Akgün

2 Nisan Corona Türkiye haritası! İllere göre Corona virüs vaka sayısı

Fatih Akgün

Yorum Yap