Teknolojix Haber
YAŞAM

Bill Gates’ten Haber Var!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, zengin ülkeleri, gayri safi yurtiçi hasılanın bir kısmını Covid-19 aşısı bulmaya ve dağıtmaya ayırmaları için destekliyor. Gates mevcut yatırım seviyelerinde potansiyel olarak büyük bir eksiklik olduğunu belirtti. Ayrıca Gates, Covid-19 hakkında bir iyi bir de kötü yorumda bulundu.

Bill Gates’ten zengin ülkelere çağrı!

Gates, gelişmiş ülkelerin, fakir ülkeleri, erişilebilir olan bir aşının üretimi ve dağıtımı konusunda desteklemesi gerektiğini söyledi.

Gates konuyla ilgili olarak, “Enfeksiyonun ülkenize geri dönmemesini isterken, hem insani hem de ülke çıkarlarıyla örtüşen bir argüman hazırlayabilirsiniz. Bu akıllıca bir yatırım olur” açıklamalarında bulundu.

Gates, zengin ülkelerin, dünyanın virüse karşı mücadelesinde önemli bir rol oynadığını söyledi. 

Gates, ülkelerin Covid-19 krizinden ders alacağını ve bundan sonra ülkelerin gelecek için daha fazla hazırlanacağını söyledi.

Milyarder hayırsever konuyla ilgili olarak, “Hiç şüphesiz, daha önceden düzgünce hazırlanmış olsaydık, trilyonlarca dolar harcamış olsak bile bu duruma hazır yakalanacaktık.” ifadelerinde bulundu.

Gates daha önce dünyanın çok bulaşıcı bir virüsle savaşmaya hazır olmadığı konusunda 2015 TED konuşmasında uyarmıştı.

Bill Gates Microsoft yönetimini bıraktı haberi - FinansGündem.com

Bill Gates’in iyimser ve kötümser tahminleri

Bill GatesCovid-19 hakkında hem karamsar hem iyimser tahminlerinden de bahsetti.

Kötü haber şu ki, etkili bir Covid-19 aşısının gelmesi Eylül 2021’i bulacak. Çünkü sosyal mesafe tedbirleri yeterli olmayabilir ve vakalarda yeniden canlanma riski de sözkonusu.

Gates’e göre iyi haber, dünyanın Covid-19’dan sonra başka bir pandemi ile karşılaşmayacak olması. Çünkü test ve gözetim hakkında öğrenilen dersler ve şu anda mevcut krize yanıt vermek için uluslararası finanse edilen tıbbi çözümler gelecek için hazırlık görevi taşıyor.

Bill Gates kimdir? Bill Gates Microsoft'tan neden ayrıldı?

Related posts

Türkiye ve Azerbaycan’dan Corona Virüsü Tedbiri: Ulaşım İptal

Yasemin ACAR

BOŞANMALARDAKİ ARTIŞTA SUÇLU TEKNOLOJİ Mİ?

Fatih Akgün

Son Dakika! Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Sağlık Bakanı Koca’dan Flaş Açıklamalar;Ölü Sayısı 92…

Meryem ACAR

Yorum Yap