Teknolojix Haber
StartUp Projeler

Bir Adım Önde Olmak İsteyenlere “Kolay Randevu”

Bir Adım Önde Olmak İsteyenlere “Kolay Randevu” 

Bir adım önde olmak isteyenlere “Kolay Randevu” uygulaması. Çin’de başlayarak bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından kuaför, berber ve güzellik salonlarının faaliyetleri  21 Mart 2020 tarihinde durdurulmuştu. Yaşanan pik döneminden sonra normalleşme sürecine girildi. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yine İçişleri Bakanlığının yayınladığı yeni genelgeye göre kuaför, berber ve güzellik salonları 11 Mayıs’ta koşullu olarak faaliyete başladı. Yasağın kalkması ile vatandaşlardan yoğun talep gören güzellik merkezlerine randevu zorunluluğu getirildi. Böylece insanların kalabalık oluşturarak güzellik merkezlerinin toplumsal risk oluşturmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

kolay randevu

Bakanlıkça getirilen bu koşul özellikle daha öncesinde randevu ile çalışmayan işletmeleri acil arayışa soktu. Startup projelerinden olan Kolay Randevu burada devreye girerek hem işletmelerin hemde müşterilerin kolayca iletişim kurmasını sağlıyor. Randevu yönetim sistemi konusunda çözüm sağlayan yerli girişim Kolay Randevu, sunduğu sistem ile işletmelerin hem İçişleri Bakanlığının getirdiği randevuyla çalışma zorunluluğunu, hem de Sağlık Bakanlığının açıkladığı önlemler arasında yer alan müşterilere verilen hizmetlerin kayıt altına alınması maddesini kolaylıkla yerine getiriyor.

kolay randevu

İki mühendis tarafından kurulan uygulama 2015 yılından bu yana aldığı yatırımlarla hizmet veriyor. İkili güzellik işletmelerine randevu yönetimi için dünya standartlarında hizmet sunan SalonAppy uygulamasını geliştirerek başarı elde etti. Türkiye’de de güzellik sektörünün önde gelen birçok ismi tarafından kullanılan uygulama özellikle bu süreçte işletmelere oldukça yardımcı olacak gibi görünüyor. Ayrıca koronavirüsle mücadele kapsamında randevu yönetim sistemi SalonAppy aylık 100 randevuya kadar ücretsiz olarak sunuluyor. Kolayca kullanılabilen uygulama Google Play ve App Store’da 2000’e yakın kullanıcı değerlendirmesiyle 5 üzerinden 4.7 ve 4.8 gibi puan alarak dünyadaki rakiplerini geçmeyi başardı.

kolay randevu

Ayrıca Arvia’dan Web Sitelerinde Görüntülü Görüşme Özelliği adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

‘Fazla Gıda’ ile gıda israfına hayır!

Fatih Akgün

Çözümler “Bir Bilene Sor” İle Cebinizde

Fatih Akgün

Start-Up : Başarıya Giden Uzun Yol

Fatih Akgün

Yorum Yap