Teknolojix Haber
StartUp Projeler

Bir araba hikayesi: Garaj Sepeti

Garaj Sepeti, oto galeri, oto tamir, oto kuaför, oto ekspertiz gibi işletmelerin dijital ortamda kendilerini tanıtmasını hatta tek tuşla Facebook ve Google reklamı verebilmelerini sağlıyor.

Türkiye’de otomotiv ekosisteminin dijitalleşmesine öncülük etmek amacıyla 2017 yılında Mehmet Çelikol önderliğinde kurulan Garaj Sepeti’nde Mehmet Çelikol CEO, Burhan Işık COO, Engin Öz CSO, Emrah Şener art direktör ve Suat İmamoğlu CTO olarak görev yapıyor.

Garaj Sepeti, alıcı ve satıcılar için araç ticaretini ve ilgili hizmetleri güvenilir ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlayan pazar yerleri işletir.

Garaj Sepeti’nin KOBİ ürünleri, otomotiv sektöründeki iş yerlerinin internette dükkan açmak, haritalara entegre olmak, Facebook-Google reklamları vermek gibi pek çok dijital ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyor.

Otomotiv sektörüne odaklanan bir girişim ve Türkiye’nin en büyük online araç kiralama satış noktalarından birisi olan Garaj Sepeti, Tasit.com, Datamotiv, Araba.com’u satın alarak yoluna devam etti. Bununla ilgili Mehmet Çelikol; “Tüm satın almalarımız büyümemizde stratejik önem taşıyor. Kısa sürede KOBİ’ler için geliştirdiğimiz ürünümüzle pazar lideri olduk. Veri çözümlerimizle bu alanda otomotiv sektörüne en geniş veri hizmetini sunar hale geldik. Son olarak Araba.com’u Temmuz 2018’de satın aldık. Bu satın alma sayesinde Araba.com’un oto galeri üyeleri ile Garaj Sepeti Ailesi, 5 bini aşkın aktif üyesiyle otomotiv dikeyinde Türkiye’nin bu alandaki en büyük şirketi olmaya devam edecek. Araba.com’un 2 milyondan fazla üyeye ve 4 milyon ilana ulaşan veri tabanı, Garaj Sepeti’nin sektörün büyük verisine sahip olma vizyonunu besleyecek. Araba.com’un yedek parça, iş makineleri, tarım araçları, araç kiralama firmaları gibi güçlü alanları Garaj Sepeti’nin hizmet gamını tamamlayacak. Araba.com’un özellikle Anadolu kentlerindeki yüksek bilinirliği ürün ve hizmetlerimizin hızlı penetrasyonu için ayrıca stratejik bir önem taşıyor.” diyor.

Bünyesindeki Araba.com , Tasit.com , Garaj Galeri ile oto galeriler ve bireylere çözümler üreten bir girişim olan Garaj Sepeti, ayrıca Datamotiv markası ile otomotiv sektörüne big data çözümleri de sunmaktadır.

Uygulamayı incelemek isterseniz ? Garaj Sepeti

Related posts

Personel yönetimi ‘Kolay IK’ ile artık çok kolay!

Fatih Akgün

YapıRadar.com açıkladı: Yerli inşaat malzemeleri ve teknolojik partnerler konut maliyetlerini düşürüyor

Fatih Akgün

Online Teslimat Hizmetinde Karşılaştırma “DELİVERİ”

Fatih Akgün

Yorum Yap