Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Bir Cam Şişe Deyip Atmayın,Duyduklarınıza İnanamayacaksınız!..

 

Bir cam şişe deyip atmayın! Bir şişe cam 25 dakika elektriğe bedel. Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Zeki Sarıbekir, “Tüm ambalajlar geri dönüştürülebilir ve ekonomiye kazandırılabilir. Sadece 1 adet cam şişenin geri dönüştürülmesiyle bir bilgisayarı 25 dakika çalıştırmak mümkün” dedi.

cam şişenin geri dönüşümü ile ilgili görsel sonucu

Ambalaj Sanayicileri Derneği  Başkanı Zeki Sarıbekir, tüm ambalajların geri dönüştürülebileceğini ve ekonomiye kazandırılabileceğini vurguladı, yalnızca bir adet cam şişenin geri dönüştürülmesiyle bir bilgisayarın 25 dakika çalıştılabileceğini belirtti.

Zeki Sarıbekir, yenilenen kampanyayla ambalajın çöp olmadığı yineleyerek şu sözleri ekledi:

“Hedefimiz, topluma ambalajın önemini anlatabilmek. Bu nedenle gıdalar aracılığıyla konuştuk ve ambalajın gıdaları taze tuttuğunu, bozulmasını ve israfı önlediğini, sağlıklı olduğunu anlatmaya çalıştık. Ayrıca, ambalajın çöpe atılmaması gerektiğini, geri dönüştürülerek herkesin çevreye katkı sağlayabileceğine de değindik. Bu konuyu önemsiyoruz. Çünkü ambalajların geri dönüşümüyle sadece çevreye değil, ülke ekonomisine de katkıda bulunuyoruz.”

cam şişenin geri dönüşümü ile ilgili görsel sonucu

Ambalajı doğaya bırakmanın veya çöpe atmanın sadece dünyanın geleceğine değil, ülke ekonomisine olan zararına da dikkat çeken Sarıbekir, tüm ambalajların geri kazandırılıp ekonomiye katkısının önemini vurguladı.

cam şişenin geri dönüşümü ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca Sarıbekir sözlerine şöyle devam etti:”Bugün bir alüminyum içecek kutusunu geri dönüştürdüğümüzde bir televizyonu 3 saat çalıştıracak enerjiyi kazanmış oluyor ya da bir ton kağıdı geri dönüştürerek 17 ağacı kesilmekten koruyoruz. Bir ton plastiğin geri dönüşümü ile saatte 5774 kilovat elektrik enerjisi tasarruf ediyoruz. Sadece bir adet cam şişe geri dönüştürerek bir bilgisayarı 25, bir televizyonu 20 dakika çalıştırmaya yetecek kadar da elektrik tasarrufu elde ediyoruz. Sağlığımız, çevremiz ve ülkemiz için ambalajlı gıdalar tercih etmeliyiz.”

Related posts

İnternet balonları Afrika’da uçmaya hazırlanıyor

Fatih Akgün

Hacker’lar önce bilgilerinizi çalıyor, ardından paraya dönüştürüyor!!

Fatih Akgün

Huawei Mate 40 Pro İçin Oluşturulan Etkileyici Konsept

admin

Yorum Yap