Teknolojix Haber
DONANIM

Bir fareden ne ararsan fazlası var “Corsair Dark Core RGB Pro SE”

Bir fareden ne ararsan fazlası var “Corsair Dark Core RGB Pro SE” 2000Hz polling oranı ile 0,5ms gecikme, 2.4GHz, Bluetooth ve USB C üzerinden bağlantı sunmakta. Qİ kablosuz şarj özelliği, 9 noktadan RGB aydınlatma, 18000DPI çözünürlükte sensörü ve değiştirilebilir ergonomik yapı! Corsair Dark Core RGB Pro SE bir fareden ne isteniyorsa hepsini hatta daha fazlasını sunmakta.

Dark Core RGB SE yeni bir tasarım, MM1000 ise MM serisinin güncellenmiş bir versiyonudur. Dark Core’un vitrin tasarımlı, bol detaylı kutusun içierisinden kendisi, kumaş kaplı 1.8 metrelik Micro USB şarj kablosu ile birlikte çıkmakta. Alıcısı, USB Tip A’dan Micro USB’ye dönüştürücüsü, gövdeyi biraz daha genişleten ekstra bir panel ve alışılageldik dökümantasyonlar çıkıyor.

İkisi de ayrı ayrı ürünler olmakla beraber. MM1000’i üzerinde farklı bir marka bilgisayar faresiyle, Dark Core RGB SE’yi de bağımsız bir şekilde kullanılabilir. Ancak birbirlerini tamamlayacak şekilde üretilmişlerdir.
Öncelikle Corsair Dark Core RGB SE kablosuz kullanım odaklı bir fare, kablosunu takıp şarj ediyorsunuz, isterseniz kablolu da kullanabiliyorsunuz tabii. Lityum polimer bataryasıyla aydınlatmalar açık halde 16, kapalı halde 24 saat kullanım süresi vaadedilmiş.

Tasarım ve Özellikleri

Dark Core RGB’nin FPS veya MOBA oynamaya uygun bir yapıya sahip. Tutuş olarak palm grip şeklinde tasarlanmış. Üzerinde 9 adet tuş barındırmakta. Farenin 8 tuşunu iCUE üzerinden keyfinize göre özelleştirebiliyorsunuz. Sol tık butonun yanında DPI ayarı butonları bulunmakta, tekerin arkasındaki tuş da profil gerçişini sağlamakta, sol tarafta ise ileri-geri ve sniper tuşu yeralıyor.

Dış yapısında kullanılan malzeme ise son derece kaliteli bir plastik. Avuç içine ve baş parmağa temas eden yerleri pürüzlü kaydırmaz bir yüzey, diğer yüzeyleri düz plastikten üretilmiş. Fare elde terleme yapmaz ve tutuşu son derece ergonomik.

Farenin en büyük eksisi de ağırlığının değiştirilemiyor olması. Dark Core RGB tam olarak 128 gram ağırlığında bir fare. Farenin alt kısmında  güç anahtarı ve 1 MS 2.4 GHz Wireless/Bluetooth bağlantısı arasında geçiş yapan bir ikinci bir anahtar daha bulunmakta. Farenin pil ömrü ise ışıklar açıkken 16 saat, ışıklar kapalıyken 24 saate kadar çıkabilmekte.

Kutu İçeriği ve Kutu TasarımıKutu içerisinden son derece kaliteli olan 1.8 metre uzunluğunda örgülü Micro USB’den tip A’ya bir kablo çıkmakta.
Kutudan ayrıca farenin 2.4 GHz vericisi, USB kablosuna vericiyi bağlamak için uzatıcı ve birde değiştirilebilir serçe parmağı desteği çıkmakta.
Kutuda renk olarak Corsair’in alışılan sarı-siyah tasarımı kullanılmış ve Kutunun ön kapağı açılıp fare incelenebiliyor.

Sonuç

Corsair Dark Core RGB üst düzey bir oyuncu faresinden beklenen hemen hemen her şeyi verebilen bir fare. Farenin tek eksi yönü 128 gram ağırlığı biraz fazla olması ve bunun azaltılamaması. Dark Core RGB’nin 590 – 635 TL arasında değişken bir fiyatı var, alternatifleri G900 ve Rival 650’ye göre fiyat Bir fareden ne ararsan var “Corsair Dark Core RGB Pro SE” olarak daha avantajlı.

Bir fareden ne ararsan fazlası var "Corsair Dark Core RGB Pro SE"
Bir fareden ne ararsan fazlası var “Corsair Dark Core RGB Pro SE”

Related posts

Apple’ın “One More Thing” Etkinliği 10 Kasım’da Düzenlenecek!!

M. Büşra Kaya

Siber Güvenlik : Grandoreiro Truva Atı Tehlikeli

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Spotx Jeep sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap