Teknolojix Haber
OYUN

Bir Twitch Yayıncısı, Super Mario 64 Oyununda Dünya Rekorunu Egale Etti!

Simply adındaki Twitch yayıncısı, seneler süren deneme sürecinin ardından sonunda istediğini yaptı. İmkânsız gibi görülse de eski rekoru 15 saniye farkla geçti.
Dünya genelinde çok büyük bir kitleye hitap eden canlı yayın platformu Twitch, bir rekora tanık oldu. Simply adındaki Twitch yayıncısı, canlı yayında 8 senedir kırmaya çalıştığı dünya rekorunu sonunda kırdı.

Video oyunların büyüleyici bir kategorisi olan ‘speedrunning’, oyuncular tarafından eğlenmek için oynanan rekabetçi bir oyun çeşidi. Bundan yaklaşık 20 ila 30 sene öncesinden başlayan bu akımı, çoğu kişinin deneyimlemiş olduğunu ve kısa bir süreliğine de olsa bağımlılık yapıcı bir etki bıraktığını söyleyebiliriz.

1,5 saat kadar sürede oyunu bitiren Kings’in süresini görenler, rekorun bir daha asla kırılamayacağını düşündüler ancak Simply, rekoru 15 saniye geri çekerek 1 saat 38 dakika 28 saniye sürede oyunu bitirerek bir ilke imza attı. Oyundaki son boss’u yendikten sonra gözyaşlarına hâkim olamayan yayıncının senelerce denediği rekoru kırmasının mutluluğu yüzünden okundu. Oğullarına destekleri tam olan ebeveynlerse onun mutluluğuna ortak oldular. Simply, denemeye devam edeceğini ve kendi dünya rekorunu tekrar kırmak istediği açıkladı.

Related posts

170 milyon Oyun Canavarı Call of Duty indirdi

Fatih Akgün

Henüz Kendisini Görmedik! Fakat PS5’in Kutusunun Konsept Tasarımı Yayınlandı!

Fatih Akgün

SpriteKit Hakkında Bilinmesi Gerekenler !

Fatih Akgün

Yorum Yap