Teknolojix Haber
YAŞAM

Bir Yeni Tip Koronavirüsü daha Tespit Edildi!

Çin’de bir hastadan aldıkları numune sonucu vücutta 49 gün boyunca kalabilen mutasyona uğramış koronavirüse rastladı. Yeni tip koronavirüs, vücutta neredeyse hiç belirti göstermiyor.

Çin’de Çonçing’teki Askeri Tıp Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada uzmanlar, orta yaşlı bir adamda 49 gün boyunca belirti göstermeden vücutta kalabilen, mutasyona uğramış bir koronavirüs türü tespit etti. Yapılan araştırmada uzmanlar, yeni tip koronavirüsün havadaki damlacıklar aracılığı ile insandan insana ortaya koydu. Hastaya iyileşmesi için koronavirüsten kurtulan bir hastanın kanı enjekte edildi, ancak yeni tip virüsün vücuttan atılmasının daha zor olduğu görüldü.

Bilim insanları, mutasyona uğramış yeni koronavirüsün 2 ay boyunca insanları hasta edebileceğini duyurdu. Hastanın semptomlarının düşük ve orta seviyeli olduğunu açıkladı. Öte yandan Çonçing’teki hastane çalışanları ile Dalian’daki 967 Numaralı PLA Hastanesi ve Wuhan’daki PLA Genel Hastanesi’nin ortak çalışmasında virüsün insanla simbiyotik ( iki canlının tek bir organizma gibi birbirleriyle yardımlaşarak bir arada yaşamaları.) bir ilişkiye girdiği aktarıldı. Daha önce yapılan araştırmalar, koronavirüsün en fazla 37 gün boyunca insan vücudunda kalabildiğini gösteriyordu. Yeni virüsün 49 gün vücutta kalabilmesi, hastaların tedavi edilmeden önce virüsün daha uzun süre yayılabileceğine işaret ediyor.

Related posts

İphone Fotoğrafçılık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Nihal Sanlı

KORKULAN OLDU! Corona Virüsü Türkiye’de.

Fatih Akgün

Fox Haber’e ceza yağdı

Fatih Akgün

Yorum Yap