Teknolojix Haber
YAŞAM

BİRLEŞİK KRALLIK’TAN RÜZGAR ENERJİSİ KULLANIM PLANI!

Birleşik Krallık, iklim değişikliği ve temiz enerji gibi konularla yakından ilgileniyor. Daha önce vatandaşlara içten yanmalı motorlu araçlardan uzaklaşmaları için bazı önerilerde bulunulmuştu. Bununla birlikte, 2018 yılında yeni evlerin yerleşik elektrikli araç şarj istasyonuna sahip olmasını gerektiren bazı düzenlemeler gündeme gelmişti. 

Diğer yandan daha temiz enerji kaynaklarına geçişi hızlandırmaya yönelik yeni girişimler de yapılmaya devam ediyor. Bu bağlamda hükümet, açık deniz rüzgar teknolojisine yaklaşık 160 milyon sterlin (yaklaşık 207 milyon dolar) yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu bütçe, enerji üreten rüzgar türbinleri üretebilecek fabrikaların yanı sıra bunları konumlandırabilecek alanlar inşa etmek için kullanılacak. 

Birleşik Krallık, 2030 yılına kadar bu türbinleri kullanarak İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’deki tüm evlere güç sağlamaya çalışacak. Sonucunda ise bu başarıya ulaşmak için yaklaşık 40 GW rüzgar enerjisi üretilmesi hedefleniyor. 

Bu hedef inanılmaz derecede iddialı ve ulaşılması zor gibi gözüküyor. Zira hedef; bir ülkenin tamamını farklı bir enerji altyapısına geçirmek. Proje için önümüzde yaklaşık 10 yıl olduğunu düşünüldüğünde ise zaman hiç de yeterli olmayacak gibi. 

Related posts

Dikkat: Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Fırtına Bekleniyor !!

Yasemin ACAR

Apple, ABD’deki Protestolarda iPhone Çalan Yağmacılara Bir Mesaj Gönderdi!

Semih Bozkurt

Evde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz birkaç site tavsiyemiz var !

Fatih Akgün

Yorum Yap