Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

BMW Los Angeles’ta Zirve Yaptı

BMW Group, en yeni modellerinin dünya tanıtımlarını 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiriyor.

MW, başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede önemli satış rakamlarına ulaşması beklenen BMW 2 Serisi Gran Coupe, BMW M2 CS ve BMW M8 Gran Coupe dünyaya Los Angeles’tan tanıtırken, MINI de ilk global elektrikli modeli MINI Electric’i Amerikan pazarıyla ilk kez buluşturuyor.

Ayrıca BMW X5 M, BMW X5 M Competition, BMW X6 M ve BMW X6 M Competition modelleri de ilk kez fuarda otomobil gösteriliyor.

BMW’nin 7 yıl önce başlattığı Gran Coupe akımının son temsilcisi olan BMW 2 Serisi Gran Coupé de Los Angeles Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımını gerçekleştirdi.

Alçak tavan çizgisine rağmen iç mekânda sunduğu geniş ve fonksiyonel yaşam alanı ve teknolojik özellikleri ile segmentinin en dikkat çekici modellerinden biri olmaya hazırlanan BMW 2 Serisi Gran Coupe, 2020 yılı Nisan ayından itibaren Türkiye’de yollarla buluşacak.

BMW 2 Serisi Gran Coupe’de 1.5 litre hacminde 3 silindirli dizel ve benzinli motor seçenekleri görev alacak.

BMW M2 CS

Bugüne kadar pist odaklı BMW M3 CS ve BMW M4 CS modelleri dışında geliştirilen ilk CS modeli olan BMW M2 CS de dünyaya ilk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

Dinamik, çeviklik ve hassasiyet için sınıfında yeni standartlar belirleme konusunda daha büyük kardeşlerinin liderliğini takip eden BMW M2 CS’te 3.0 litre hacminde çift turbolu ve 450 bg güç üreten sıralı 6 silindire sahip bir motor görev yapıyor.

Sahip olduğu gücü yola optimum şekilde aktarmak üzere geliştirilen Yeni BMW M2 CS’te Adaptif M süspansiyon ve Cup lastikleri ile birlikte gelen 19 inç hafif alaşım jantlar da yer alıyor.

BMW M2 CS, standart altı vitesli düz şanzımanla donatıldığında 4.2 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşırken, isteğe bağlı yedi vitesli M çift kavramalı şanzımanla donatıldığında ise bu süre 4.0 saniyeye düşüyor.

BMW M2 CS, M Karbon seramik frenler, hafifletilmiş M Sport koltuklar, Alcantara kolçaklar ve kırmızı “CS” logolu iç döşeme şeridiyle de tercih edilebiliyor.

BMW M8 GRAN COUPE 

BMW M mühendisleri tarafından geliştirilen dört kapılı yüksek performans spor otomobili BMW M8 Gran Coupe ve BMW M8 Gran Coupe Competition, sahip olduğu lüks kullanım özellikleri, dikkat çekici tasarımı ve üst düzey performansı ile dikkat çekiyor.

Çarpıcı görünümünün en önemli unsurlarını ise dinamik olarak uzatılmış bir silueti, güçlü omuzları, belirgin bir şekilde şekillendirilmiş arka uç ve olağanüstü sportif yetenek sunmak için tasarlanmış M’e özgü detaylar oluşturuyor.

İki kapılı BMW M8 modellerinden 200 milimetre daha uzun bir dingil mesafesiyle arkada iki tam boy koltuk sunarak 4 kişiye benzersiz bir sürüş deneyimi vadediyor.

BMW M8 ve M8 Competition tamamen arkadan itişli olarak ilerliyor ve tüm kontrolü sürücüsüne bırakıyor. Modele özgü şasi teknolojisi, elektronik kontrollü amortisörler ve iki farklı fren pedalı ayarı sağlayan entegre bir fren sisteminden oluşuyor. BMW M8 Gran Coupe 0-100 km/s hızlanmasını 3.3, M8 Gran Coupe Competition ise 3.2 saniyede gerçekleştiriyor.

Related posts

Aston Martin’in canavarı Türkiye’de

Fatih Akgün

AUDI Yeni CEO’sunu Belirledi

Fatih Akgün

Zoomdan Yeni Yıl Hediyesi

Murat Yap

Yorum Yap