Teknolojix Haber
BİLİM

Bor madeninden üretilen yerli dezenfektan BOREL raflarda !

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli dezenfektan BOREL’in tanıtımını yaptı. Dönmez, “BOREL’in ilk parti üretimini sahada olan kahramanlarımıza armağan ediyoruz” dedi.

Bor madeninden üretilen yerli dezenfektan BOREL yarından itibaren satışa sunulacak. BOREL, İlk etapta 100 mililitrelik boyutlarda satılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, BOREL’in ilerleyen süreçte 1 litre ve 5 litrelik boyutlarda da piyasaya sunulacağını söyledi.

Cilde zarar vermiyor

Bakan Dönmez, “BOREL’in içeriğinde bulunan bor, etil alkol, gliserin, aloevera, çay ağacı yağı ve lavanta elleri nemlendiriyor ve dermatolojik problemlere neden olmuyor. Borun antibakteriyel sayısı eldeki mikrop ve bakterilerle mücadele ederken eldeki yaraların da daha çabuk iyileşmesine katkı sağlıyor” dedi.

İlk parti sağlık çalışanlarına

Yerli dezenfektan Borel’in ilk parti üretimi, koronavirüs salgını ile sahada mücadele görevlilere hediye edildi. Bu kapsamda 4 tır, ilgili bakanlıklara gönderildi. Bakan Dönmez, BOREL yüklü kamyonları bakanlığın bahçesinden uğurladı.

Related posts

Çin’de 15 dakikada Kovid-19’u tespit eden kit geliştirildi!

Yağmur Kübra Yazıcı

ABD Ulusal Bilimler Akademisi’nden bilim insanları, Covid-19 raporunu yayınladı.

Fatih Akgün

Koronavirüs’ün çözümü Yapay Zeka olabilir mi?

Fatih Akgün

Yorum Yap