Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

BTK Akademi’den Ücretsiz Eğitimler!

BTK Akademi eğitim merkezi 2017’de bilimsel ve teknoloji alanında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın öncülüğünde kurulmuştur.Teknoloji trendlerine ayak uydurabilmek adına çağın nabzını yakalamak için yenilikleri takip eden ve uygulayan bir eğitim anlayışına sahiptir. Katılımcı odaklı bir eğitim anlayışına sahiptir.Modern çağın kâbusu siber saldırılara karşı, en iyi şekilde mücadele etmeyi kendisine amaç edinmiştir

Eğitim merkezinin temel amacı ise sertifikasyon eğitimleri ile sektörün ihtiyaç duyduğu yetkin insan kaynağının artırılmasına katkıda bulunmaktır.

Portala E-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Online Eğitimin Yaygınlaşıyor Mu? | İstanbul İşletme Enstitüsü

 

İşte karşınızda BTK tarafından sunulan ücretsiz eğitimler!

Siber Güvenlik Analisti eğitimi

Siber güvenlik analisti mesleği ile ilgili siber tehditleri önlemek, tespit etmek ve yönetmek için birden fazla çeşitli teknolojiler ve işlemler kullanarak bir kurumun korunmasına yardımcı olur. Bu eğitimde toplam 23 adet eğitim videosu bulunmaktadır. Eğitime katılmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

5G ve Ötesi Çalışmaları

5G ve ötesi çalışmaları eğitiminde önce 5G’nin özellikleri ve kullanımı ile tüm sektörlerde görülecek değişimler ve ardından ülkemizde 5G teknolojilerine mümkün olan en yüksek ölçüde yerli ve milli imkanlarla geçmek için yapılan çalışmalar aktarılıyor. Eğitime katılmak için buraya tıklayabilirsiniz

Güvenlik Testi Eğitimi

Güvenlik testi eğitiminde toplam 15 adet eğitim videosu bulunmaktadır. Sızma temelleri testinden itibaren Pivoting aşamasına kadar ve son olarak sızma testi raporu analizi gibi konular işlenmiştir. Eğitime katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Android Programlama

Android programlama eğitiminde toplam 16 adet eğitim videosu bulunmaktadır. Android Studio Arayüzü eğitiminden başlayarak dağıtım için APK dosyası oluşturmaya ve son olarak örnek uygulama ile son bulmaktadır. Eğitim sürecinden sonra başarılı olunursa sertifika almaya hak kazanılıyor. Eğitime katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kriptoloji Temelleri

Bu eğitimde Kriptoloji biliminin tarihsel sürecini ve gelişimini günümüzde kullanımı ve kriptolama methodlarından bahsedilmiştir. Eğitim sürecinden sonra başarılı olunursa sertifika almaya hak kazanılıyor. Eğitime katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Linux Sistem Yönetimi

Linux sistem yönetimi eğitiminde genel olarak GNU/Linux’un tarihçesinden, temel terminal komutları, paket yönetimi, dosya yönetimi, kullanıcı işlemleri, izinler, şüreçler, çevresel değişkenler ve servisler de dahil olarak GNU/Linux meraklısı kullanıcılara gerekli bilgilere yer verilmiştir. Eğitime katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Related posts

Salgınının İkinci Dalgası Çok Daha Yıkıcı Olabilir

KKTC’de sokakta maske takma zorunluluğu getirildi

Fatih Akgün

Windows 10’da da Bulunması Gereken 3 Windows 10X Özelliği

Fatih Akgün

Yorum Yap