Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Bu Akım Koronavirüs’ü Daha Hızlı Yayıyor

CoronavirusChallenge ismi ile başlatılan akıma dahil olan insanlar, koronavirüs bulunabilecek yüzeyleri yalıyorlar ve yaşlıların yüzüne öksürüyorlar. Bu yeni akım hala bazı ülkelerin virüs tehlikesinin ne kadar anlaşılamadığını gösteriyor.

Uzmanlar tüm yollardan bu virüsün ne kadar tehlikeli ve bulaşıcı olduğunu anlatıyor ve insanları bilinçlendirmeye çalışıyor. Özellikle virüsün bulaşmasını engellemek için kampanyalar düzenleniyor ve insanlara virüse yakalanmamak için yapılması gerekenler düzenli olarak aktarılıyor. Ama ortaya çıkan yeni bir akım, bu çabaların bir kısmının boşa gittiğini gösteriyor.

ABD ve Avrupa ülkelerinde başlayan yeni bir akıma dahil olan gençler, koronavirüse meydan okuduklarını iddia ediyorlar. CoronavirusChallenge ismi ile ünlenen akımda insanlar, virüsün bulunabileceği yüzeyleri yalıyorlar ve risk grubunda olan yaşlıların yüzlerine öksürüyorlar.

Yüzbinlerce İnsan Klozet Yalamaya Başladı

coronavirus challenge

Klozet kapaklarını, paraları, araba kapılarını ve cep telefonlarını yalayan insanlar koronavirüsten korkmadıklarını söyleyerek bu görüntüleri CoronavirusChallenge etiketi ile sosyal medya ağlarında paylaşıyorlar.

ABD, Almanya, Belçika ve İrlanda’da da akım bir TikTok kullanıcısının uçaktaki bir klozeti yaladığı video ile başladı. Şimdi bu ülkelerden insanlar çeşitli objeleri yalayarak çektikleri görüntüleri CoronavirüsChallenge etiketi ile paylaşıyorlar. Ülkeler bu akıma karşı ciddi önlemler almaya başladı. ABD’nin Missouri eyaletindeki bir markette bulunan deodorant şişelerini yalayan bir şahıs görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Paylaşımın yapılmasının ardından Cody Lee isimli şahıs polis tarafından gözaltına alındı. Lee’ye ikinci derece terör tehdidi suçlaması ile dava açıldı.

Yaşlıların Yüzüne Öksürüyorlar

coronavirus challenge

 

CoronavirüsChallenge videosu çeken insanlar, objeleri yalamanın yanında yaşlıların yüzüne öksürüyorlar. Bilinçli bir şekilde yaşlıların yüzüne öksüren şahıslar, o anları kayda alarak paylaşıyorlar. İrlanda medyasının yayınladığı haberlere göre Dublin ve Waterford şehirlerinde pek çok noktada gençlerin yaşlıların yüzüne bilerek öksürdüğü görüldü.

Koronavirüs salgını nedeniyle karantinaların ilan edildiği, insanların evlerinden çıkmaya çekindiği bu günlerde ortaya çıkan bu akımı nasıl durdurulacağı ya da nasıl önlem alınacağı ile ilgili bir açıklama yok.

 

Related posts

Facebook’tan TikTok Fenomenlerine Instagram Reels İçin Para Teklifi!!

M. Büşra Kaya

YouTube’dan Nefret Söylemine Karşı Sert Ve Katı Önlemler

Fatih Akgün

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Corona Virüsüne Karşı Termal Kameralı Önlem Alındı

Fatih Akgün

Yorum Yap