Teknolojix Haber
OYUN

Bu Oyun 30 Yıl Önce Geliştirildi Şimdi Yayınlanıyor!

30 Yıl Önce Geliştirilen Ama Yayınlanamayan Oyun, Şimdi Yayınlanıyor

Tom Cruise‘un 1990 yılında sinemaya yansıyan yarış filmi Days of Thunder, elbette Tom Cruise‘un yanı sıra Nicole Kidman‘ı da bulundurmasıyla o zaman büyük ilgi görmüş ve çok sayıda izleyiciyi sinema salonlarına çekmeyi başarmıştı. Filmin hemen ardından da oyun geliştiricileri filmin peşine düşmüş ve bir an önce video oyunlarına uyarlamak istemişti.

Bu konuda hemen çalışmalara başlayan dönemin önemli oyun geliştiriclerinden Chris OberthNESPC ve Game Boy platformu için meydana bir oyun çıkarttı, fakat nasıl olduysa bu oyun hiçbir zaman yayınlanmadı.

Fakat Days of Thunder şimdi geri dönüyor. Oyun, Video Oyunları Tarih Vakfı tarafından çıkartılacak. Vakıf tarafından yapılan çalışma sonrası Oberth’in çalışmaları satın alınmış ve bu çalışmalar arasından da Days of Thunder derlenip toplanmış.

21 disklik bir yedeğin içinden çıkartılan Days of Thunder, üzerinde biraz çalışıldıktan sonra tamamen oynanabilir olarak hazırlanmış. Şimdilerde oyun için son müdahaleler yapılıyor ve yakında GitHub üzerinden oyun severlere sunulacak.

Days of Thunder oyun içi videosunu hemen yukarıda izleyebilirsiniz.

Related posts

Epic Games’e Özel Satisfactory, Steam’e Geliyor!

Fatih Akgün

Assassin’s Creed: Valhalla Resmi Olarak Duyuruldu

Fatih Akgün

Prince of Persia: Dark Babylon, Serinin Yeni Oyunu Olabilir

Fatih Akgün

Yorum Yap