Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Bu Özellik Instagram’dan Kaldırılıyor!

Bir süredir çeşitli tartışmalara konu olan  Instagram‘ın yeni bir özelliği ile ilgili açıklama geldi. Buna göre Instagram, olumsuz etkilerinden dolayı bu yeni özelliğini kullanımdan kaldırıyor.

Yapılan açıklamaya göre yeni tip koronavirüs konusunda olumsuzluklar oluşturduğu gerekçesiyle  Instagram’ın artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi ile oluşturduğu yeni özelliği Instagram AR efektleri kaldırılıyor. Artık efektler arasında koronavirüs ile ilgili örnekler bulunmayacak

Yapılan açıklamalara göre bu özelliği resmi sağlık kuruluşları kullanmaya devam edebilecek.

Koronavirüs ile ilgili asılsız iddia ve haberlerin de yasaklanmaya başlanacağı konusunda bilgi paylaşımı yapılmıştı. COVID-19 ile ilgili paylaşımların Dünya Sağlık Örgütü gibi sadece resmi sağlık kuruluşları tarafından yapılması planlanıyor.

Instagram, yeni tip koronavirüs COVID-19 ile ilgili tüm paylaşımlar, mesajlar ve etiketler üzerinde ciddi bir kontrol çalışması gerçekleştirmeyi planlıyor. İlk somut adım da AR temelli Instagram özelliği ile atılmış oldu.

Bir süre önce de Facebook, reklamlarda böyle bir yasaklamaya gideceğini duyurmuştu. Facebook ve Instagram reklamlar konusunda ortak bir strateji izlediği için Facebook’un da bu konuda adımlar attığı görülmüştü.

 

Related posts

Facebook, Twitter ve Instagram, Huawei AppGallery’ye Geliyor

Yasemin ACAR

Netflix’ten yepyeni özellik

Fatih Akgün

İnstagram Gizli Profilleri Görüntüleme Uygulaması

Fatih Akgün

Yorum Yap