Teknolojix Haber
YAŞAM

Burçlar yine mi değişti? NASA’nın son paylaşımı kafa karıştırdı !

Burçlar yine mi değişti? NASA'nın son paylaşımı kafa karıştırdı !

Çok sayıda yeni haber, NASA‘nın birdenbire herkesin burcunu değiştirdiğini ileri sürdü.

Haberler, burçların tamamen yanlış olabileceği ve sadece yıldız fallarının değil tüm karakterlerinin bir yalan olabileceği konusunda, kişiliklerinin epey önemli kısımlarından birini yitirdiğini düşünen insanları paniğe sevk etti.

Ancak NASA böyle bir şey yapmadı ve yıldız burçlarını değiştirecek ne güce ne de niyete sahip.

Bununla birlikte haberler takım yıldızların değişimine dair, yeni olmasa da, ilginç bir gerçeğe, astrolojiye ve burçlara inanan kişileri nasıl etkileyebileceğine atıfta bulunuyor.

Son günlerde medyanın tümünde yer bulan yeni haberler, üzerimizdeki yıldızların dizilişinin üç bin yıl önce Babil halkının ilk kez karşılaşmasından bu yana binlerce yıl içinde değiştiği gerçeğine işaret ediyor.

Haberler, doğru biçimde, NASA’nın geçmişte “eksenel devinim” olgusundan ya da dünyanın dönerken bir topaç gibi salındığı gerçeğinden bahsettiğine işaret ediyor. Bu etki, Dünya’dan görülen yıldızların 3 bin yıl öncesine göre farklı konumda olacağı, dolayısıyla burçları oluşturan takımyıldızlarının da hareket ettiği anlamına geliyor.

Haberler, NASA‘nın Babillilerin 13 takım yıldızını kolayca bölünebilen 12 aya nasıl uydurabileceklerini düşünüp içlerinden birini (Ophiuchus/Yılancı Takımyıldızı) yıldız haritalarından çıkardığına dair anlattığı hikaye konusunda da haklıydı. Haberlerden bazıları, Yılancı takımyıldızını NASA’nın “yarattığını” iddia etse de, söz konusu takımyıldız mevcut burçlar kuşağı oluşturulurken de öncesinde de gökyüzündeydi ve NASA‘nın tek yaptığı buna dikkat çekmekti.

Ancak her ikisi de binlerce yıl önce gerçekleşti ve uzun zamandır var olan gerçekler. Bu yüzden burçların günümüzdeki kullanımı, bu bilgiye dair tam bir kavrayış içinde oluşturuldu.

Astroloji, insanların hayatlarını tartışmak için kullandığı bir sistem olduğundan, yıldızlarla muhakkak gerçekte oldukları gibi hizalanması gerekmiyor. Esasında insanlar mevcut burçlarına bağlı kalabilir veya yeni hesaplandığı iddia edilen sistemi kullanmayı tercih edebilir. Gerçekten önemli olan tek şey, o zaman bu burçları kullanan astrologların aynı sistemi kullanıyor olması.

Related posts

Xiaomi, 248 Ekranlık Redmi Televizyonu ve Dokunmatik Ekranlı Hoparlörünü Tanıttı

Fatih Akgün

Corona Virüsünün Tahminen Ne Zaman Biteceği Açıklandı

Fatih Akgün

NASA’ nın astronotları, izole bir yaşamda neler yapılabilir anlattılar…

Fatih Akgün

Yorum Yap