Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Burs Alan İlk Türk Öğrencinin Kurduğu TurkishKit Platformu İzmir’de Etkinlik Düzenleyecek

Apple’ın burs verdiği ilk Türk öğrenci olan Emirhan Erdoğan tarafından kurulan TurkishKit Platformu, İzmir’de bir etkinlik düzenleyecek. Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenecek etkinlik kapsamında Swift ve Sketch’in temelleri öğretilecek.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, ürünleriyle dikkat çektiği kadar gençlere yönelik girişimleri ve eğitim programlarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Şirket, kimi zaman öğrencilerin kimi zaman da sektöre giriş yapmak isteyen isimlere yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Hatta Apple’ın bu türdeki çalışmalarına Türkiye de dahil edilmiş durumda.

Apple, her yıl düzenli olarak Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) düzenliyor. Teknoloji devi, bu etkinlikler kapsamında Türkiye’den de bir öğrenciye burs veriyor. “Emirhan Erdoğan” ismindeki genç, bu bursun da yardımıyla “TurkishKit Platformu“nu oluşturdu ve bu platform, etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde TurkishKit Platformu, İzmir‘deki lise ve üniversite öğrencilerini bir araya getirecek.

TurkishKit Platformu

TurkishKit Platformu’nun 21-22 Aralık tarihlerinde İzmir’de düzenleyeceği etkinlik kapsamında İzmir’deki lise ve üniversite öğrencileri hem sektörü yakından inceleme imkanı bulacaklar hem de teknoloji dünyasına katkı sağlama fırsatı yakalayacaklar. Etkinliğin önemli amaçlarından bir tanesi de lise öğrencilerine meslek seçiminde yol göstermek olacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Apple’dan burs alan ilk Türk genci Emirhan Erdoğan, düzenleyecekleri etkinliklerle mümkün olan en çok sayıdaki Türk gencine ulaşmak istediklerini söyledi. Türkiye’de yazılımla ilgili etkinliklerin daha çok ilkokul öğrencileri için düzenlendiğini ifade eden Erdoğan, bu etkinlikle birlikte Türkiye’de önemli bir iş yapmış olacaklarını vurguladı.

TurkishKit Platformu

21-22 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlikler, saat 09:00-16:00 saatleri arasında yapılacak. Etkinliğe katılım yapabilmeniz için 13 Aralık tarihine kadar burada bulunan bağlantıyı kullanarak kayıt yaptırmanız gerekiyor. TurkishKit Platformu tarafından düzenlenecek olan etkinlik, yazılım konusunda bilgisi olmayan ancak bu sektörde kendini geliştirmek isteyen öğrencileri Swift programlama dili ve Sketch ile tanıştıracak.

TurkishKit Platformu’nun bu özel etkinliği, üniversite ve lise öğrencilerini eğitime boğmadan, rahat ancak verimli bir şekilde gerçekleştirilecek. Zaman zaman kahve aralarının ve gündeme ilişkin değerlendirme toplantılarının da yapılacağı bu etkinlik, verimli bir hafta sonu geçirmenize yardımcı olacak. Bu etkinlik sayesinde hem Swift dilinin temellerini atacak hem de Sketch ile tasarımlar oluşturmayı öğrenebileceksiniz.

Related posts

Yeni CLIO’ya Teşvik Geliyor

Fatih Akgün

Microsoft TikTok’u Satın Alacak mı??

Fatih Akgün

Starbucks, Türkiye’de Online Satışa Başladı

Fatih Akgün

Yorum Yap