Teknolojix Haber
İNTERNET TEKNOLOJİ (Genel)

Buz tutmuş nehre düşen genci Apple’ın “Siri” özelliği kurtardı.

ABD’nin Lowa eyaletinde yer yer buz tutmuş nehre düşen bir gencin yardım çığlıklarını kimse duymayınca, genç “Siri 911’i ara” diye bağırdı ve canını zor kurtardı.

ABD’nin Lowa eyaletinin Charles City kentinde araç kullanan 18 yaşındaki Gael Salcedo, birden aracın kontrolünü kaybetti. Buzlanmaların olduğu yolda kayan araç nehre düştü. Kendine gelince etrafına bakan genç adam her şeyin puslu olduğunu görünce Winnebago Nehri’ne düştüğünü anladı.

ÇARESİZ KALDI

Salcedo, “Nerede olduğumu, nereye gittiğimi bilmiyordum. Ne yapmam gerektiğini de. Düşünebildiğim tek şey ölmek üzere olduğumdu” dedi.

Genç adam,önce aracın camlarını aşağı indirdi. Sesini duyan yoktu. Buz ve su etrafını sarmıştı. Dondurucu bir soğuk vardı. Telefonunu bulamayan gencin aklına bir fikir geldi. O da Siri’yi kullanmaktı. Birden “Siri 911’i ara” diye bağırdı ve bu çağrısı sonucunda olay yerine itfaiye ekipleri gelerek genci kurtardı.

OLAY ANINI ANLATTI

Salcadeo, o an yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Ellerim donuyordu. Bacaklarımı hissedemiyordum. Daha fazla mücadele etmeliydim ama su çok güçlüydü. Sonra Siri bana yardım etti. Tüm gücümü sudan çıkmak için kullandım.”

Gael Salcedo ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü ve birkaç saat sonra da taburcu edildi. Öte yandan yetkililer gencin aracını kurtarmak için olay yerinde çalışma başlattı.

 

Related posts

İnstagram dünyasına genel bir bakış !

Fatih Akgün

Gözlerimizi mavi ışıktan koruyan gözlüklerin faydası

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

YouTube’dan Nefret Söylemine Karşı Sert Ve Katı Önlemler

Fatih Akgün

1 Yorum

MEVLÜDE 12 Aralık 2019 at 10:16 pm

Teknoloji insanlarin hayatını kurtarıyor.. Dikkatli ve bilinçli kullanıldığında her zaman işimize yarayacaktır..

Cevaplayın

Yorum Yap