Teknolojix Haber
OYUN

Call of Duty: Warzone Crossplay Kapatılacak!

Crossplay (platformlar arası oynama)özelliğini sunan Call of Duty: Warzone, hile yapanlar yüzünden bu özelliği kaldıracak. Call of Duty: Warzone Crossplay Kapatılacak!

Hileciler hiçbir oyunu rahat bırakmıyor!

Bu özellik çok güzel olsa da hiç adil bir oynanış olmuyor. Çünkü bir tarafta bilgisayar oyuncuları diğer tarafta ise konsol oyuncuları var. Bunun sonucunda da konsol oyuncuları bilgisayar oyuncularına karşı oynadıklarında bir hayli zorlanıyorlar. Üstelik bilgisayar oyuncuları kendi üstünlüklerini hiçe sayıp hile de yaparak konsol oyuncularını iyice üzüyorlar.

Eşleştirmelerde hile kullanıldığını fark edip şikayet etme gibi bir seçenek olmadığından dolayı günden güne hileciler çoğalmakta bu yüzden Call of Duty: Warzone Crossplay Kapatılacak!

Crossplay

Hile Yapmayın !!!

Oyunun güvenlik ekibi Infinity Ward, 70 binden fazla hilecinin uzaklaştırıldığını 13 Nisan tarihinde attığı bir tweet ile bildirmişti. Lakin bu olay pek fayda etmemiş. Oyun ücretsiz olduğu için uzaklaştırılan oyuncular devamlı olarak yeni hesap açıp oyuna giriş yaparak oyunu düzgün bir şekilde oynamak isteyenlerin keyiflerini kaçırıyorlar. Hile yapılarak oyundan haz olmak çok zor olduğundan dolayı böyle bir çözüme gitmek zorunda kaldılar.

Bilgisayar kullanıcıları hileci oyunculardan hiçbir şekilde kaçamıyorlar fakat konsol oyuncuları Crossplay seçeneğini devre dışı bırakarak hilecilerden kendilerini kurtarabilirler. Konsol oyuncuları bu seçeneği devre dışı bırakabilir. Eşleştirme sırasında da 5 dakikaya kadar çıkan bir eşleştirme süresiyle karşı karşıya kalacaklar.

Hile yüzünden Call of Duty: Warzone Crossplay Kapatılacak!

Related posts

Half-life: Alyx Geliyor,Nvidia Güncellemesi Yayında!

Fatih Akgün

GeForce Now’a 26 Yeni Oyun Geldi!

Samurai Jack: Battle Through Time Oyunu

Fatih Akgün

Yorum Yap