Teknolojix Haber
OYUN

Herkes Evlerinde CoD Warzone oynuyor!

Herkes Evlerinde CoD Warzone oynuyor!

Koronavirüs salgını neticesinde eve kapanan oyun severler, Call of Duty Warzone’a akın etti. CoD Warzone sadece birkaç günde 15 milyondan fazla oyuncuya sahip oldu.

Şu aralar dünya koronavirüs salgınıyla pençeleşiyor. Pek çok ülkede okullar tatil edilirken, uzmanlar sıklıkla mecbur kalmadıkça evden çıkılmaması gerektiği belirtiliyor.

Bu uyarılar hat safhaya ulaşmış durumda. İtalya gibi bazı ülkeler adeta sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Hal böyle olunca da F2P tarzındaki oyunlara olan ilgi arttı ve insanlar evde oyun oynamayı tercih ediyorlar.

Şimdiye kadar vakit bulamadığı için oyun oynayamayan bir çok oyun sever soluğu PC ve konsollarının başında aldılar.

Ne tesadüftür ki Call of Duty’nin ücretsiz versiyonu da tam bu aşamada oyun severlerin kullanıma sunuldu. Battle.net, PS Store ve Xbox Store üzerinden ücretsiz olarak yayınlanan yapım oyun severler tarafından büyük ilgi gördü.

İlk 24 saatinde 6 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan yapım, şimdilerdeyse 15 milyon oyuncuyu geçmiş durumda. Oyun severlere klasik bir battle royale tecrübesi sunan Call of Duty Warzone, ücretsiz olması nedeniyle yoğun ilgi görüyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim oyuna Türkiye’den giren oyun severler, genel itibariyle lag proglemiyle karşılaştıklarını söylüyorlar. Bu lag süresinin özellikle PC tarafında çok daha uzun olduğu da konuşulanlar arasında.

Sonuçta yeni bir oyun ve çok yoğun ilgi görüyor böylelikle de bu aşamada oyunda çeşitli sorunlar ortaya çıkması son derece normal diyebiliriz.

Related posts

2020 yılı içerisinde çıkacak oyunlar

Fatih Akgün

PUBG Mobile Oyununu Destekleyen Cihazlar

Fatih Akgün

Mobil Cihazlarda Razer Kishi Oyun Kontrolcüsü En Düşük Gecikmeye Odaklanıyor…

Meryem ACAR

Yorum Yap