Teknolojix Haber
OYUN

Call of Duty’den Irkçılık Kararı!

Call of Duty daha yeni yaptığı bir duyuru ile ABD protestoları sonrası attığı adımlarla gündeme geliyor. Irkçılık kaynaklı sorunların yaşanmasından dolayı hem Modern Warfare’ın hem de mobil oyunu için yeni sezonlarını geciktireceğini bildirmişti. Irkçılığın karşısında duracak şekilde kararlar alan oyunun geliştirici ekibi şimdi de Call of Duty Modern Warfare ırkçılık için yeni bir karar alıyor. Bu karar kapsamında ırkçılık yapan kullanıcıların başı belaya girecek.

Call of Duty Modern Warfare ırkçılık kararı

Activision ve Infinity Ward, ABD protestolarının ardından 3 Haziran’da yeni sezonun yayımlanmasını erteleceğini duyurmuştu. Şirketten yeni bir Twitter paylaşımı geldi.

Bu paylaşıma göre Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’da ırkçılığa karşı yeni önlemler alınacak. Bu kapsamda ırkçılık yapan kişilerin tekrar oyuna girmesi gerçekten zor olacak zira bu kişiler hem kalıcı banlar yiyecek hem de isim değişikliklerine karşı filtreler gelecek.

Call of Duty için alınan bu yeni ırkçılık karşıtı önlem pakedinde binlerce kişinin oyundan banlanması söz konusu olacak. Modern Warfare’ı piyasaya sürdüğünden beri ırkçılığa karşı önlemler almaya çalıştıklarını paylaşan şirkette daha iyisini yapmak için böyle bir karar alındığı aktarılıyor.

Twitter paylaşımında ırkçılık konusunda yeteri kadar iyi olamadıklarını söyleyen şirket,elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığnı belirtiyor ve özür diliyor.

Related posts

Lab Zero Games Türündeki Oyun Indivisible Ortaya Çıktı…

Meryem ACAR

Bakan Varank Yerli Oyunlara Ne Kadar Destek Verildiğini Açıkladı!

Fatih Akgün

Steam’den 30 TL Değerindeki Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz…

Fatih Akgün

Yorum Yap