Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Capcom’dan Rekor Kar

capcom rekor kar

Satış Düşüşlerine Rağmen Capcom’dan Rekor Kar Açıklaması

2019 yılına ait mali raporlarını açıklayan Capcom, satış gelirlerindeki düşüşe rağmen rekor bir kâr ile 2019 yılını tamamladıklarını açıkladı. Şirket, 2020 yılı içinde kârlarında artış bekliyor.

Japonya menşeili video oyun geliştirme ve dağıtım şirketi olan Capcom, 2019 mali yılı verilerini yayınladı. Şirketin toplam geliri, önceki yıla göre % 18.4 düşüşle 765 milyon ABD doları olurken, kâr rekor seviyeye ulaştı. Capcom’un 2019 mali yılı karı 149.5 milyon dolardı.

Capcom’un bu kâr artışının “kar yapısını rayına sokma” gibi anlamı açıklanamayan nedenlerine rağmen, dijital satışların fiziksel satışlara göre artışının rekor karların nedeninin bir parçası olabileceğini belirtiliyor.

Rekor Kar’a Götüren Oyunlar

Gelirdeki düşüşe rağmen, Capcom’un yüksek başarılı ürünlerinin rekor bir payı olduğu bildirildi. Örneğin, “Monster Hunter World: Iceborne” oyunu 5 milyondan fazla sipariş aldı ve geçen yıl en önemli satış kalemi oldu. Resident Evil 2, Devil May Cry 5 ve Monster Hunter: World gibi oyunlar 2019 mali yılında piyasaya sürülmemiş olsa da, performansları devam ediyor. Diğer taraftan, Resident Evil 3, 2019 mali yıllarına dahil edilmedi çünkü mevcut mali yılın başlamasından üç gün sonra yayınlandı.

monster hunter word

resident evil 2

Devam eden COVID-19 salgını endişelerini artırsa da, Capcom’un 2020 mali yılına ilişkin beklentileri çok olumlu görünüyor. Capcom’un 2020’yi rekor bir yıl olarak görmesine rağmen, satışlarının 167.6 milyon $ karla 797 milyon $ olması bekleniyor.

Öte yandan Capcom, elinde tuttuğu ve daha henüz çıkmamış olan oyunları oyunculara tekrar sunmayı planlıyor. Bu oyunlar ile ilgili herhangi bir bilgi verilmese de Capcom’un sıralı bir şekilde sıkı kurallarla ve yüksek kalite standartlarıyla geliştireceği kesin.

Şirket özellikle Street Fighter, Mega Man, Resident Evil, Devil May Cry, Onimusha, Dino Crisis, Dead Rising, Sengoku Basara, Monster Hunter, Breath of Fire ve Ace Attorney gibi video oyunu serileri ile tanınıyor.

 

Assassin’s Creed: Valhalla Resmi Olarak Duyuruldu haberine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Related posts

Air Tatiti Nui’den, Dünyanın En Uzun Uçuşu…

Meryem ACAR

Essential Ayakta Kalsaydı, Tasarımcısı Nasıl Telefonlar Yapmayı Planlıyordu!

2020 MTV Vergi Tutarları Açıklandı

Fatih Akgün

Yorum Yap