Teknolojix Haber
SEKTÖREL UYGULAMA YAŞAM

Carbon Health, Diyabet Risklilere Özel Sağlık Programını Hayata Geçirdi

 

Yakın zamanlarda sanal bir diyabet kliniği olan Steady Health‘i bünyesine ekleyen Carbon Health, yeni bir programla birlikte diyabetin tanımlamasını ve tedavi edilme biçimlerini değiştirmeyi amaçlıyor.

Şeker hastalığı olarak bilinen Diyabet, dünyada 500 milyonun üzerinde  insanı etkiliyor. Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun verdiği bilgilere göre,  bu sayı 2045 yılına kadar % 48 oranında artarak 629 milyon olacak. Özellikle, Amerika’da hasta sayısı epeyce yüksek; ülkede  34 milyon üzerinde kişinin diyabet hastası olduğu biliniyor. 

 

Eren Bali‘nin kurduğu Carbon Health, yeni bir metabolik sağlık değerlendirme programı ile diyabet riskli kişileri bulmayı amaçlıyor. Tıbbi kayıt, klinik iş akışı ve hastalara yönelik olacak bir platform olma işlerini  bir arada ele almayı hedefleyerek kurulan Carbon Health, sanal bir diyabet kliniği olan Steady Health‘i bünyesine katmıştı.

 

Programda, hastaların taşıdığı riski değerlendirme amacıyla sürekli olarak glikoz izleme sistemi (CGM)’den yararlanılacak. Bu işlem için hastaların cihazı 2 hafta boyunca takması gerekli. Sürekli olarak glikoz izleme sistemi olan CGM teknolojisi, cihazın takılı olduğu 2 hafta boyunca hastalarla ilgili verileri toplayarak kişilere uygun olacak tedavi yöntemi oluşturacak. Carbon Health, geliştirdiği bu program aracılığıyla diyabetin tanımlanmasını ve tedavi edilme biçimlerini değiştirdiği ve bu durumun şeker hastalığının tedavisinde uzun vadede önemli olduğunu  belirtti. 

 

 

Related posts

Bu Otomobil Çevreyi Kirletmeden 778 km Yol Gitti!

Fatih Akgün

Koronavirüse Yakalanan Hasta Sayısı 9217’ye Ulaştı, Toplam Kaybımız 131 Oldu

Fatih Akgün

İletilen Mesajlar WhatsApp’ın Uyguladığı Kısıtlama ile Yüzde 70 Azaldı (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım