Teknolojix Haber
StartUp Projeler

Cebindeki taksi: BiT?ksi

Getir’in kurucusu Nazım Salur’un startup kapsamında adını duyurduğu projelerden ilki: BiTaksi uygulaması. Bitaksi, mobil cihazlar sayesinde müşterinin taksiye, taksinin de müşteriye hızlı ulaşımını sağlayan bir uygulama. Şu an için İstanbul ve Ankara’da bulunan resmi plakalı taksiler sistemde yer almaktadır. Bitaksi uygulamasıyla sadece taksi çağırma işlemi yapılabilmektedir. Günümüzde hemen hemen herkes taksi çağırma ihtiyacı duyarken, nakit ödeme konusunda sıkıntılar yaşanabilir. BiTaksi uygulaması sayesinde hem internetten online olarak ödeme yapabilir hem de gideceğiniz mesafedeki fiyatı önceden belirleyebilirsiniz. Ödeme takside nakit veya uygulama üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir. Kartı uygulamaya bir kere tanımlamak yeterli.

BiTaksi ile tek tuşla olduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Gelen şoförün adını, puanını ve taksinin plakasını ekranda görebilir ve gelişini haritadan izleyebilirsiniz. Yolculuk sonunda da şoföre puan verebilir, yolculukla ilgili yorum yazabilirsiniz. Taksiyi çağırdıktan sonra da paylaş butonunu kullanabilir, bu buton sayesinde istediğiniz kişiye link gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz kişi harita üzerinden sizi canlı olarak takip edebilir.

En güzel özelliklerinden biri ise işitme ve görme engelli yolcuları içinde kolaylıklar sunması. Görme engelliler BiTaksi’yi sese odaklı bir şekilde kullanabiliyorlar. İşitme engelliler için geliştirilen mesajlaşma özelliği ile de yolcularının taksicilerle daha rahat iletişim kurmasını sağlıyorlar. İşitme engeli bulunan yolcular uygulama üzerinden taksi şoförleriyle yazılı mesajlaşarak konum bilgileri ya da yol güzergahları gibi bilgileri paylaşabiliyor. Ayrıca, yolcular ve şoförlerin hızlı mesajlaşabilmesi için hazır mesaj menüsü de bulunuyor.

Bitaksi sürücüsü olmak veya daha fazla bilgi almak için ? BiT?ksi

Related posts

Yeni Nesil Yemek Kartları!

TeamGram CRM 7.0 sürümü çıktı. Yenilikleri görün.

Fatih Akgün

Bir araba hikayesi: Garaj Sepeti

Fatih Akgün

Yorum Yap