Teknolojix Haber
UYGULAMA

CepTelefonunuzdan İşaret Dili Öğrenebileceğiniz Uygulamalar

Evde karantinada olduğumuz bu dönemde yeni bir şeyler öğrenmek isteyenler için güzel bir tavsiyemiz var. Önereceğimiz bu uygulamalar işaret dilini hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacaktır. İşte Detaylar..

İşte karşınızda işaret dili için iOS uygulamaları

Türk İşaret Dili

Türk İşaret Dili uygulamasında, günümüzde sık kullanılan işaret kelimelere öncelik vermekte. Videoda bazı zor öğrenilen işaretler bulunuyor. Yapılan hareketler daha iyi öğrenmek için önce yandan sonra karşıdan görünür şekilde çekim yapılmış. İşitme engelli dünyasına geçip hayatlarının ne kadar zor olduğunu daha iyi anlatabilmek için tüm video sesleri kapalı bir şekilde yer alıyor.

 

İşaret Dili – Hareketli Sözlük 

İşaret Dili – Hareketli Sözlük, Türkiye’nin resmi kaynaklı en büyük hareketli işaret dili sözlüğü olup, 7700’den fazla kelime, 9500’den fazla işaret içermektedir. Çeşitli sözlükler de bulunmaktadır. Kelimeler İşaret Dili resmi kaynaklar güncellendikçe yeni işaretler eklenmeye devam eden bir uygulamadır. Ayrıca İşaret Dili – Hareketli Sözlük Uygulaması 1150 kelimeden oluşan Uluslararası İşaret Dili Sözlüğünü de (ISL) içermektedir.

 

İşaret Dilim

İşaret Dilim, Turkcell’in geliştirdiği bir uygulama ve işitme engelli bireyler ve işaret dili bilmeyenler arasındaki iletişimi sağlayan; işitme engelli bireylerin kişisel gelişimlerine destek olan ya da işaret dili öğrenmek için kullanılan bir mobil uygulamadır. Yazılanı ve söyleneni anlık olarak işaret diline çevirebilen tercüman bulunmaktadır. Türkiye ve dünya gündemine dair işaret dilinde en güncel haberler de uygulamada mevcuttur.

Turkcell Sosyal Sorumluluk Projeleri - Sosyal Sorumluluk

İşaret dili için iOS uygulamaları! - ShiftDelete.Net

Related posts

Son Dakika! İstanbul’da Saat 17.00 İtibariyle Otobüsle Şehir Dışına Çıkışlar Durduruldu…

Meryem ACAR

Spotify ve Apple Music Özelliği Şimdi De YouTube Music’te

M. Büşra Kaya

WhatsApp’dan Sahte Haberlerin Yayılmaması İçin 1 Milyon Dolar Bağış

Fatih Akgün

Yorum Yap