Teknolojix Haber
DONANIM

CES 2020 Fuarı Oyuncu Monitörlerinde 360Hz Dönemi Açıklaması…

Oyuncu monitörlerinde artık 360Hz ekran tazeleme hızı dönemi başlıyor. Asus ROG Swift 360Hz G-SYNC oyuncu paneli bu alanda bir ilk olma ünvanını almış durumda.

Yüksek kare oranları ve rekabetçi görüntüler için oyuncu monitörleri başta olmak üzere monitörlerde tazeleme hızları öne çıkmaya başladı. Üreticiler en iyi hız için birbiriyle yarışıyor.

Asus ROG Swift 360Hz G-SYNC özellikleri

CES 2020 fuarında bir duyuru yapan Asus ve Nvidia oyuncu monitörleri sınıfında 360Hz barajına ulaştıklarını duyurdu. Asus ROG Swift 360Hz G-SYNC paneli sektörün ilk 360Hz ekranı ünvanını aldı.

Espor kategorisi için geliştirilen 360Hz ekran ve G-SYNC teknolojisi ile değişken tazeleme oranı da sunuluyor. Oyunun kare hızına göre şekillenen monitör Overwatch gibi kalabalık oyunlarda çok daha akıcı görüntüler sunabiliyor. CS: GO, Rainbow Six: Siege, Overwatch ve Fortnite gibi pek çok oyunda RTX ekran kartları 360 kare/saniye değerlerine ulaşabiliyor.

Asus ROG Swift 360Hz G-SYNC paneli 24.5 inç boyutlarında ve Full HD çözünürlüğe sahip. Yıl sonuna doğru ilk oyuncu monitörlerinde bu paneli görebileceğiz. 4K çözünürlükler için ise gelecek yılı beklemek gerekiyor.

Related posts

Oyun Bilgisayarının Yeni Adı Excalibur E600

Fatih Akgün

Oyun bilgisayarı almak isteyenler Fiyatlar Değişiyor !

Fatih Akgün

Xiaomi’nin akıllı elektrikli süpürgesi bu hafta A101 mağazalarında!

Büşra Seyhan

Yorum Yap