Teknolojix Haber
OTOMOBİL

CES 2022 Fuarında BMW Renk Değiştiren Arabasıyla Otomobil Tutkunlarını Büyüledi

Sevgili okurlarım, Alman otomobil devi BMW, CES 2021 fuarında tek dokunuşla renk değiştiren teknolojisini tanıttı. Ayrıca BMW, araba tutkunlarının merakla beklediği iX M60 modelini de CES’te görücüye çıkardı.Teknoloji meraklılarının büyük bir heyecanla beklediği CES 2022 fuarı kapılarını açtı. Etkinliğe katılan firmalardan biri olan BMW, yeni iX M60 modeliyle kendi gövde gösterisi yaptı. Büyük bir merakla beklenen modelini görücüye çıkaran şirket, tek bir dokunuşla aracın rengini komple değiştiren yeni sistemini de tüm dünyaya tanıttı.

Gelecekte hayatımıza girecek teknolojilerin birçoğunu gördüğümüz CES 2022 etkinliği bugün başladı. Tüm hızıyla devam eden etkinlikte otomotiv sektöründen Chrysler ve Sony’nin yeni konsept araçlarını görürken Alman otomobil devi BMW, bu sektörde şu ana kadarki belki de en heyecanlandırıcı teknolojiyi gösterdi.

CES 2022 etkinliğine fiziksel olarak katılmayan BMW, etkinlikte yeni BMW iX M60 SUV’unu tanıttı. Fakat bu araç, beraberinde muhteşem bir teknolojiye de yer verdi. BMW iX M60, “bir tuşa dokunarak aracın dış rengini değiştiren” teknolojiyle görücüye çıktı. Paylaşılan videolarda aracın bir anda nasıl renk değiştirdiği gösterildi.

BMW, CES 2021 fuarında yeni teknolojisi olan tek dokunuşla araçlarda renk değiştirme teknolojisini tanıttı. CES 2022 fuarında kendini gösteren renk değiştiren BMW araç tüm dikkatleri üstüne topladı. Araç beyaz renkteyken bir dakika sonra siyah renge bürünüyor.

İX BEYAZDAN GRİ RENGE DÖNDÜ

Bildiğiniz üzere yüzlerce firma, teknolojinin kalbi olarak nitelendirebileceğimiz CES 2022 fuarında en yenilikçi teknolojilerini tanıtmak için birbirleriyle yarışıyor. BMW de bu markalardan biri oldu ve tamamen elektrikli iX modellerinin yan ısıra, arabanın renginin tek bir tuşla değiştirilmesine olanak sağlayan yeni sistemiyle tüm araba meraklılarını büyüledi.

Paylaşılan videodan da görebileceğiniz üzere BMW iX, ilk önce gri renge sahipken söz konusu sistem, çalıştırıldığında sanki CGI’dan fırlamış gibi beyaz bir renge bürünüyor. BMW’nin bu teknolojiyi ilerleyen zamanlarda iX sürücülerine sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor.

Söz konusu sistemin sadece CES 2022 şovunun bir parçası olabileceğini de unutmamak lazım. Amaç ne olursa olsun, BMW’nin “renk seçeneği” konusunda sürücülere büyük rahatlık sağlayacak bir sistemin kapısını açtığı kesin.

CES 2021 fuarı BMW için son derece önemli, zira Alman otomobil devi uzun zamandır üzerinde çalıştığı iX M60 modelini bu fuar için saklıyordu. Şirket, CES 2022’nin kapılarının açılmasıyla birlikte tam tamına 610 beygir gücündeki modelinin örtülerini kaldırdı.

Yeni BMW iX M60, saatte 0’dan 100 kilometreye sadece 3,6 saniyede tırmanabiliyor. Çift motoruyla birlikte 1100 nm tork sağlayan yeni elektrikli modelin menzili ise 450 kilometre.

Related posts

Renault, Türkiye’de Yeni Bir Şirket Kurdu: Peki Yeni Şirketin Amacı Ne Olacak?

Aleyna Uzun

Bir Civata Mercedes’e Pahalıya Patladı

Fatih Akgün

Elektrikli Araba şarj istasyonlarının yerileri Navigasyonda

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım