Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

CHEVROLET Yeni Canavarını Tanıttı

Firmanın sıkı takipçileri Amerikalı üreticinin az sayıda ürettiği COPO Camaro modellerini hatırlayacaktır. Her sene sadece 69 adet üretilen bu model, çok daha nadir bir versiyona kavuşarak Ocak ayında açık artırma ile satışa sunulacak.

NHRA yarışlarının en önemli pilotlarından olan John Force’un ismini taşıyan araç; siyah, gümüş ve kırmızı renkler ile süslenmiş. 16 kez şampiyon olan efsanevi yarışçının imzasını taşıyan modelin kabininde de aynı renkteki detaylar dikkat çekiyor. 1 şanslı alıcı modeli LSX tabanlı 5.7 litrelik V8 ya da atmosferik 7.0 litrelik V8 ile alabilecek.

Bu özel modelin gelirleri de çok özel bir hayır kurumuna bağışlanacak. 1969 yılında ortaya çıkan COPO’yu temsil etmek için her sene 69 adet model üreten Chevy, bu versiyonun her sene üretilmeyeceğinin de altını çizdi.

John Force’un araç hakkındaki yorumları ise şöyle: “Bu hayatımda gördüğüm en güzel COPO Camaro’lardan biri ve aracın tasarımında yer aldığım için mutluyum. COPO Camaro oldukça güçlü ve pist üzerinde kendisini yenebilmek oldukça zor. Fakat bu model oldukça özel ve inandığım bir hayır kurumunu desteklememize yardımcı olacak.”

Related posts

Tarımın Geleceğine Yön Veren: Robot Çiftçiler

BÜŞRA ÇANKAROĞLU

Opera, Hem Mobil Hem de Masaüstü İçin Kullanıcı Sayılarını Açıkladı

Fatih Akgün

Netflix’de Corona Virüsden Dolayı Harekete Geçti!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap