Teknolojix Haber
UYGULAMA

Chrome, Beklenen Özelliğe Kavuşuyor!

“Canlı Altyazı” Ne İşe Yarayacak?

YouTube’da bulunan otomatik altyazı işlevinin bir benzeri, çok yakın bir zamanda Chrome’da da gelecek. Yani neredeyse geldi bile…

Google Pixel 4‘te ortaya çıkan, daha sonra Pixel 3 ve Pixel 2’ye gelen “canlı altyazı” (Live Captions) işlevi, artık Google Chrome’da da var.

Şu an Chrome Canary’de deneysel bir işlev olarak sunulan canlı altyazılar, mesela web tarayıcısında video konferans uygulamalarını kullananların çok işine fayda sağlayabilir. Bununla birlikte yapılan ilk testler, işlevin henüz tam anlamıyla hazır olmadığını gösteriyor.

Yeni işlev, Chrome’un kararlı olmayan, deneysel sürümü Chrome Canary’de chrome://flags altından etkin hale getirilebiliyor. Bunun için sayfada “live captions” sözcüklerini aratıp, açılır menüden “Enabled” seçeneğine basmanız ve ardından sağ alttaki mavi düğmeye basarak tarayıcıyı tekrardan başlatmanız gerekiyor.

Bunun ardından chrome://settings/accessibility adresine gidin ve Live Caption ayarını bulup etkinleştirin. Şanslıysanız, konuşma içeren videoları açtığınızda altyazıların otomatik olarak oluşturulduğunu göreceksiniz.

Related posts

Instagram Anı Hesaplarına Yeni Bir Düzenleme Getiriyor

Fatih Akgün

Adobe XD’nin güncellemesi yayında!

Fatih Akgün

Mercedes-Benz Türk’ten Yedek Parça Dağıtım Merkezi 8 Milyon Euroyu Aşkın Yatırım…

Meryem ACAR

Yorum Yap