Teknolojix Haber
İNTERNET

Çin Büyükelçiliği, ABD ile Dalga Geçen Bir Video Yayınladı!

 küresel sağlık krizine yol açan koronavirüs salgını, ABD yetkililerine göre Çin tarafından laboratuvarda üretildi. Çin ise bu görüşe itiraz etmeye devam ediyor. Çin Ankara Büyükelçiliği, ABD’nin Koronavirüs İddialarıyla Dalga Geçen Bir Video Yayınladı!

Koronavirüs salgını, bilimsel araştırmalara göre laboratuvar ortamında üretilmedi. Fakat yine bilimsel açıdan karşıt görüşe sahip açıklamalar da yapılıyor. Bilimsellik dışında salgının politik etkileri de büyük gerilimlere temel hazırlıyor. Önce ABD Başkanı Donald Trump, ardından Dışişleri Bakanı Pompeo tarafından Çin açık şekilde koronavirüsü laboratuvarlarda üretmekle suçlandı.

Çin, bu suçlamaları önceden tahmin ettiği için bir süredir virüsün laboratuvar ortamında üretilmediğine yönelik açıklamalar da bulunuyor. Çin’in tüm dünyada takip edilen basın organları da ABD merkezli iddialara yanıt veren yayınlar yapıyor. Öyle ya da böyle bu tartışmanın ilerleyen aylarda büyüyeceği, hatta ABD ve Çin arasında tüm dünyayı etkileyebilecek bir gerilimin yaşanacağı düşünülüyor.

Buraya tıklayarak Twitter üzerinden izleyebilirsiniz.

ABD başta olmak üzere tüm dünyada yayılan “Çin yalan söyledi ve insanlar öldü” ya da “Çin her şeyi gizledi” söylemlerine eleştiriye yer verilen videoda, ABD ve Çin’in karikatürize edilmiş söylemlerle tartıştığı görülüyor. İtalya gibi örnekleri virüsün yıkıcılığına örnek yaratması, ABD’de alınan önlemlerin gevşetilmesi konu edilmiş durumda.

Büyükelçiliğin videosunda, Çin’in sürecin en başından bu yana tüm verileri açıkladığı, hatta “Virüsün tehlikeli olduğunu söyledik” uyarısında bulunduğu vurgunlanıyor. En yüksek vefat ve vaka sayılarının görüldüğü ülke olan ABD ise videoda tutarsız söylemlerin adresi olarak gösteriliyor.

Related posts

Chroma Cihazlarınıza Razer FireFly V2 fare Matı Tam Uyum Sağlıyor…

Meryem ACAR

Netflix’in Yeni Ebeveyn Denetimi Özellikleri!

Fatih Akgün

Netflix Türkiye’den yeni hamle!

Fatih Akgün

Yorum Yap