Teknolojix Haber
İNTERNET

Çin, PlayStation Store’u Geçici Olarak Askıya Aldı!

Çin, PlayStation’ın çevrimiçi mağazası olan PlayStation Store’un geçici olarak askıya alındığı duyuruldu.  Kıta Çin’in şu an için neden böyle bir şey yapıldığı bilinmiyor. PS Store’un askıya alındığı haberleri ise Çin’deki video oyun pazarını kapsayan Niko Partners’ın kıdemli analisti Daniel Ahmad’dan geldi.

Daniel Ahmad, resmi Twitter hesabından attığı bir tweette, bu geçici askıya alınma işleminin sebebinin, Çin’in mikro blog sitesi olan Weibo’daki gizli kapaklı bazı şeylerden kaynaklanıyor olabileceğini ifade etti. Ahmad, sadece askıya alınmasının sebebi değil aynı zamanda normal işlevlerine ne zaman geri döneceğinin de belli olmadığını dile getirdi.

Servisin kaldığı yerden ne zaman ya da hangi tarihte devam edebileceği belirtilmedi. Resmi sebep olarak güvenlik güncelleştirmelerinin uygulanması gösterildi. Ancak bunun ne anlama geldiği net olarak bilinmiyor.

Daha sonra attığı tweete bir yenisini daha ekleyen Ahmad, Bunu paylaşmamın tek sebebi, şaka yapmıyorum, bir Xbox hayranının Weibo’da yaptığı paylaşımda, denizaşırı servislere kolayca erişilebilirlik sağlayan gizli elementler olduğu konusunda otoritelere şikâyette bulunduklarını iddia etmesi oldu. Hemen sonrasında askıya alındı. Neler olacağını göreceğiz” dedi.

Bu tür bir durumda  Çinli oyuncuların büyük bir sorun yaşayacağı geliyor. Ancak birçok kullanıcı, Ahmad’ın tweetine attığı yorumlarda Çinli oyuncuların çoğunluğunun oyunlarını Hong Kong mağazası üzerinden satın aldıklarını ya da fiziksel kopyalar aldıklarını söyledi. Şimdilik elde edilen bilgiler bu kadarla sınırlı. Yeni bilgiler geldikçe yayınlamaya çalışacağız.

Related posts

TürkNet Kullanıcıları İnternete Erişim Sorunları Yaşıyor

Fatih Akgün

Sony’nin Abonelerine Bir Sürprizi Var!!

Fatih Akgün

Konyalı Lise Öğrencisinden Dünya Çapında İlgi Gören Site!

Fatih Akgün

Yorum Yap