Teknolojix Haber
MOBİL

Çin’de Apple Mağazalarının Yeniden Açılma Süresi Belirsiz…

Çin’de meydana gelen ve birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü nedeniyle Apple mağazalarının yeniden açılma süresi uzatılıyor. İşte haberimizin detayları…

Bu virüs, yalnızca insan sağlığını değil aynı zamanda ekonomiyi ve iş dünyasını da mahvetmeye başladı bile. Yapılan açıklamalara göre yüzlerce, bazı iddialara göre de binlerce kişiyi öldüren bu virüsün etki alanı son dönemlerde artış gösterdi. Hem şirketleri hem de şirketlerin üretimini ciddi ölçüde olumsuz etkileyen bu hastalığın kurbanlarından birisi de teknoloji devi Apple olarak kayıtlara geçti.

Apple Çin’deki merkezlerini ve şirket ofislerini açmak istiyordu. Ancak ABD’li teknoloji devi, bu virüsü salgını nedeniyle süresini uzatmak istedi ve açılışı ileri bir tarihe aldı.

Apple, Şubat başlarında yaptığı açıklamasında Ülkedeki resmi mağazalarını ve şirket ofislerini, virüs nedeniyle 9 Şubat’a kadar kapatacağını söylemişti. Son olarak “Şirket ofislerimizi ve iletişim merkezlerimizi 10 Şubat haftasında yeniden açmaya çalışıyoruz ve mağazalarımızı yeniden açmak için hazırlıklar yapıyoruz. Açılış tarihleri kesinleşene kadar müşterilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Bu problemden tek etkilenen kuruluş Apple değil. Çin’de ve özellikle Wuhan bölgesinde fabrikaları, ofisleri olan bütün kuruluşlar bu salgından kötü etkilendi. Bazı kuruluşlar; mağazalarını ve fabrikalarını geçici bir süreliğine de olsa kapatma kararı aldı.

Related posts

Galaxy Note 20’ye Galaxy S20 Özellikleri Geliyor

Huawei, Kendi Paylaştığı Tweeti Kısa Süre Sonra Silindi ve Ortaya Çıkan İddialar Yalanladı

admin

4 Kameralı Yeni LG K41s Türkiye’de!

Yorum Yap