Teknolojix Haber
YAŞAM

Çin’de Corona Virüsü Hastalarının Kaldığı Karantina Oteli Çöktü

Çin’in Fujian eyaletinde yer alan ve karantina bölgesinde olan Xinjia Express Hotel isimli otel çöktü. Gelen bilgilere göre enkaz altında 70’e yakın kişinin olduğu düşünülüyor.

Corona virüsü, tüm dünya tarafından konuşulmaya ve insanlık için büyük bir tehdit oluşturmaya devam ederken virüs ile ilgili yeni bir olay yaşandı. Çin’in Fujian kentinde bulunan Xinjia Express Hotel isimli otel, Türkiye saatiyle 14.30 sularında çöktü. Yerel basının ve yetkililerin aktardığı bilgilere göre enkaz altında 70 kişi bulunuyor.

80 odalı otel, son zamanlarda Corona virüsü bulunan hastalarla temas hâlinde bulunan kişiler için bir çeşit karantina bölgesi olarak kullanılıyordu. 5 katlı otelin bulunduğu alandaki kurtarma çalışmaları hâlâ devam ediyor.

34 kişi enkaz altından çıkarıldı

Şu an için can kaybına dair bir açıklama yapılmamışken enkaz altından çıkarılan kişilere dair bilgiler geliyor. Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada şu ana kadar enkaz altından 34 kişinin çıkarıldığı ve müdahalelerin devam ettiği belirtildi.

Yapılan son açıklamalarda enkaz altından kurtarılan kişi sayısı ve tahmini olarak enkaz altında kaç kişinin bulunduğuna dair bilgiler bulunsa da binanın çökme sebebinin ne olduğu hakkında bilgi verilmedi.

Sosyal medyada enkaza dair paylaşımlar:

“Quanzhou, Licheng Bölgesi’nde, Nanhuan Road’da bulunan bir otel aniden çöktü! Otelin karantina noktasında olduğu bilgileri geldi. Bazı çalışanlar olay yerine gömüldü. Kurtarma ekibi, arama kurtarma çalışmaları için hızlı bir şekilde alana intikal etti. Xiamen, destek gönderin!”

https://twitter.com/Rntk____/status/1236295259237171201?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1236295259237171201&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.webtekno.com%2Fcin-corona-virusu-karantina-otel-coktu-h87390.html

“Wuhan’ın Corona virüsü karantinası olarak kullanıldığı iddia edilen ve Fujian vilayetinde bulunan 6 katlı (çoğu kaynakta otelin 5 katlı olduğu bildiriliyor) bir otel çöktü. 70’e yakın kişinin enkaz altında olduğu düşünülüyor.”

Related posts

İSTOÇ’ta işyerinde yangın: can kaybı yok.

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

İstanbul’ da yazılım okulları açılıyor.

Fatih Akgün

Son DAKİKA:Türkiye’de Koronavirüsü Kalıcı Olarak Temizleyen Endüstriyel Dezenfeksiyon Cihazı Üretildi

Yasemin ACAR

Yorum Yap