Teknolojix Haber
YAŞAM

Çin’de Son 24 Saatte Hiç Ölüm Yok (Bosanski jezik)

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, son 24 saat içinde ülkede 32 yeni vaka tespit edildiğini söyledi. Corona virüsüne bağlı ölüm sayısının sıfır olduğunu duyurdu. Ocak ayından beri ilk kez bir ölümün yaşanmadığı açıklandı.

Fransız haber ajansı AFP, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun her gün açıkladığı “son 24 saatin bilançosu”nda umut verici bir detaya dikkat çekti. Toplam 81.740 vakanın olduğu ve 3.300’den fazla insanın yaşamını yitirdiği corona virüsünden dolayı ülkede son 24 saatte kimsenin ölmediği ortaya çıktı.

Çinli yetkililer 32 yeni doğrulanmış vaka olduğunu açıklarken, bunların hepsinin yurt dışı kaynaklı olduğu belirtildi.

AFP, Çin yönetiminin Ocak ayından beri paylaştığı verilere göre ilk kez sıfır ölümün olduğu bir gün yaşandığını hatırlattı.

U Kini u posljednja 24 sata nema smrtnih slučajeva

Kineska nacionalna zdravstvena komisija saopštila je da su u posljednja 24 sata u zemlji otkrivena 32 nova slučaja zaraženih corona virusom.  Broj smrtnih slučajeva uslijed virusa corone jednak je nuli. Prvi put od januara objavljeno je da smrti nema.

Francuska novinska agencija AFP dala je osvrt na “stanje posljednja 24 sata” koji svakodnevno objavljuje kineska nacionalna zdravstvena komisija. Pokazalo se da u posljednja 24 sata u zemlji niko nije umro od virusa corone, ukupno je 81.740 slučajeva, a umrlo je više od 3.300 ljudi. Kineski zvaničnici objavili su da su postojala 32 nova potvrđena slučaja, za koja se navodi da potiču iz inostranstva. AFP je podsjetio da se prvi put dogodio dan bez smrtnih slučajeva, prema podacima koje kineska administracija dijeli od januara.

Related posts

Bir Google Mülakat Sorusu: Sahte Olan Parayı Bul

Fatih Akgün

Beyrut patlamasında neden mantar bulutu oluştu?

Büşra Seyhan

Türkiye’de Tersine Karantina Uygulanabilir!

Fatih Akgün

Yorum Yap