Teknolojix Haber
YAZILIM

CISCO BT Temelleri Programın Amacı

CISCO BT TEMELLERİ PROGRAMIN AMACI

Programın Amacı

‘BT Temelleri’, ağ teknolojileri şirketi olan Cisco’nun, Networking Academy sisteminde yer alan eğitimlerin ilkidir. Bu eğitim; temel olarak sistem parçalarını, montajını ve işletim sisteminin kurulumunu, bilgisayar ağlarını ve ekipmanlarını öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.

İstihdam Alanları

Bu eğitimi başarıyla tamamlayanlar, ‘Bilişim Teknolojileri’ alanında kendilerini geliştirerek çalışmalar yapabilir.

 

En basitinden en karmaşığına kadar bilgisayar ağları konusunda gerekli tüm uzmanlığı edinecek, yüz binlerce bilgisayarın aynı anda uyumla çalışabildiği uluslararası ağları yönetebilecek teorik ve pratik uzmanlığa erişeceksiniz.

Yerel alan ağları, geniş alan ağları, Internetworking, uzaktan erişim, network güvenliği, network performans yönetimi ve hata analizi gibi kritik konularda deneyim kazanacak, ağa bağlı her türlü farklı sistemin birbirleri ile uyumlu çalışmasını sağlayabileceksiniz.

 

Cisco Sertifikası Neden Önemli?

Internet’in %80′inin Cisco networking çözümleri üzerinde çalıştığı günümüzde, kurumsal firmaların tamamına yakını network altyapıları için Cisco çözümlerini kullanmaktadır. Dünya genelinde Cisco İş Ortakları ile çözüm üretir. Bu iş ortaklarının seviyeleri vardır ve bu seviyelere göre Cisco’dan indirim alırlar. Bu seviyeye ulaşabilmek için iş ortaklarının bünyelerinde Cisco Sertifikalı kişileri çalıştırma zorunluluğu vardır. Örneğin Gold Partnerlik için minumum 16 Cisco Sertifikalı (4’ü  CCNA gibi) eleman çalıştırma zorunlulu vardır. Burada Cisco kendi cihazlarının kurulum ve desteğini verecek kişilerin ehil kişiler olmasını düşünerek bu şekilde bir ekosistem kurmuştur. Ayrıca CCNA Eğitimi alan birinin sadece Cisco özel bir eğitim almadığı aynı zamanda ağ&network eğitimi aldığı düşünülürse ( CCNA Eğitim müfredatındaki konuların az bir kısmı Cisco özel konulardır.) Cisco sertifikasına sahip olanların ilgi görmesinin sebebi anlaşılır.Bu yüzden Cisco sertifikaları, Bilişim Endüstrisinde yöneticiler tarafından kalite göstergesi olarak kabul edilen ve en fazla itibar gören networking uzmanlık sertifikalarıdır.

Cisco Certified uzmanlar, network altyapılarını en verimli şekilde dizayn etmek, kurmak, iletişimi sürekli kılmak, performansı arttırmak ve altyapıdan kaynaklanan problemleri -oluşmadan-çözerek toplam network maliyetini düşürmek için gerekli uzmanlığa sahip olduklarını ispatlamış network profesyonelleridir.

 

BT altyapısı neden önemlidir?

Teknoloji, tek bir çalışanın işinden operasyonlara, ürün ve hizmetlere kadar günümüz işletmelerinin neredeyse her yönünü güçlendirir. Teknoloji, ağa doğru bir şekilde bağlandığında, iletişimi iyileştirmek, verimlilik oluşturmak ve üretkenliği artırmak için optimize edilebilir.

Bir BT altyapısı esnek, güvenilir ve güvenli ise, bir kuruluşun hedeflerine ulaşmasına ve pazarda rekabet avantajı sağlamasına yardımcı olabilir. Bundan farklı olarak, bir BT altyapısının düzgün şekilde uygulanmaması halinde, işletmeler, sistem kesintileri ve ihlaller gibi güvenlik, bağlanırlık, verimlilik sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirler. Genel olarak, düzgün bir şekilde uygulanmış bir altyapıya sahip olmak, bir işletmenin kârlı olup olmamasına ilişkin bir faktör olabilir.

BT altyapısı sayesinde, bir şirket aşağıda belirtilenleri gerçekleştirebilir:

  • Web sitesine ve çevrimiçi mağazasına kesintisiz erişim sağlayarak olumlu müşteri deneyimi sağlayabilir.
  • Çözümlerini hızla geliştirip pazara sunabilir.
  • Hızlı kararlar almak için verileri gerçek zamanlı olarak toplayabilir.
  • Çalışanların üretkenliğini artırabilir.

 

Esma Gül

Related posts

Google sayesinde 22 yıl önce kaybolan adam bakın nasıl bulundu

Fatih Akgün

Eylül ayında hacker yağması yaşandı!

Fatih Akgün

SQLite ile Veri Tabanı

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım