Teknolojix Haber
BİLİM TEKNOLOJİ (Genel)

Colony Dizisi İncelemesi: Konusu ve Oyuncuları

Colony Dizisi İncelemesi: Konusu ve Oyuncuları

Josh Holloway’in başrolünde oynadığı  Colony dizisi, 2016 yapımı bir bilim kurgu dizisidir. Efsane senaristler Carlton Cuse ve Ryan Condal gibi iki yazarın kaleminden çıkmış olan ve Josh Holloway’i oyuncu kadrosunda bulunduran dizi, 14 Ocak 2016’da izleyenleriyle buluşmuş ve 3 sezon sürmüştür. Her bir bölüm 50 dakika  halinde yayınlanmıştı. Colony Dizisi İncelemesi: Konusu ve Oyuncuları bu yazım da yer vereceğim. Dizi’deki gerilim sahnelerinden dolayı dizi +13 yaştır.

Colony dizisi, Los Angeles’ta çekildi. Josh Holloway ve senaristlerin yanı sıra Nelson McCormick ve Juan Jose Campanella gibi isimler de dizinin yapımcılığını yaptılar.

Colony Dizisi Konusu:

Colony Dizisi İncelemesi: Konusu ve Oyuncuları

ABD’nin en önemli şehirlerinden biri olan Los Angeles’ın yakın gelecekte bir felakete ev sahipliği yapmaktadır. Bu felakete sebep olacak olanlar ise uzaylıların ta kendisidir. Uzaylılar tarafından istila edilen şehirde  insanlar esir hayatı sürmektedir. Şehirlerin güvenliğini ve kontrollerini dronlar gibi uçan yapay zekalı robotlar geçekleştirmektedir. Artık insan hakları yerine uzaylıların koyduğu kesin ve katı kurallar vardır. Kurallara uymayanlar öldürülmektedir. Eski bir FBI ajanı olan Will Bowman’ ın en küçük oğlu  istila sırasında bir duvar ile ikiye bölünen eyaletin diğer tarafında kalmıştır. Will Bowman oğluna ulaşabilmek için istilacılarla anlaşma yapan ve tüm halkın ezilmesine göz yuman hükümet için çalışmaya başlar. Will in bilmediği şey ise eşi Katie Bowman ; istilacılara karşı direnişte olan ekibin gizli ajanı olduğudur.Will’den aldığı bilgileri direnişçilerle paylaşır. Devlet Will Bowman’ı ; devlete baş kaldıran direnişçileri bulmak ve tutuklamakla görevlendirir. Will zor bir karar vermek zorundadır, bir yandan ailesinin ve etrafındakilerin hayatını kurtarmakla yükümlüyken, diğer yandan koloniler arasındaki direnişiçilerin hareketine son vermesi gerekmektedir. Tüm bu karmaşanın ortasında ise dünyayı bekleyen asıl tehlike, uzaylı istilasına rağmen hayatta kalabilmek ve yaşamlarını sürdürebilmektir.

Colony Karakterleri:

Will Bowman:

Colony Dizisi İncelemesi: Konusu ve Oyuncuları

Eskiden FBI ajanı olarak görev yapan Bowman, işgal edilmiş Los Angeles’ta yaşamaktadır. Koloniler haline gelen ve herkesin birbirine düşman olduğu şehirde ailesini ve istila sırasında duvarın diğer tarafında kalan küçük oğlunu kurtarmak için her şeyi yapacaktır.

Alan Snyder:

İşgal edilmiş Los Angeles’taki Yeşil Alan isimli bir bölgenin lideri olan Snyder, uzaylı istilasından sonra Vekili Bakan olarak hükumette görev almaktadır. İyimser, karizmatik ve kibirlik bir insan olan Snyder’in bu karakteri, zamanla insani ilişkilerini zor duruma sokacaktır.

Katie Bowman:

Colony Dizisi İncelemesi: Konusu ve Oyuncuları

Will Bowman ve Alan Snyder arasında köprü görevini üstlenen Katie Bowman, Will gibi ailesini bu zor durumdan kurtarmak için her şeyini yapmaktadır. Oğlunun New York’ta olması dolayısıyla çok daha zor bir durumda olan Katie’nin alacağı kararlar ise bu duruma göre şekillenecektir.

Colony Dzisi Künyesi

Başlangıç Tarihi: 14 Ocak 2016
Bitiş Tarihi: 27 temmuz 2018
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: USA Network
Oyuncular: Isabella Crovetti, Josh Holloway, Sarah Wayne Callies
IMDb Puanı: 7,5
Süre: 50 Dakika
Sezon: 3

Kaynak:listefilm.com

Related posts

Bilim ‘Tüm Zamanların En Tehlikeli Bölgesi’ Diyor!

Fatih Akgün

Son Dakika: Bakan Koca’dan Kovid-19 Aşısı Açıklaması…

Meryem ACAR

Bilim insanlarına göre “Kendinizle Konuşmanın” Faydaları Nelerdir ?

Fatih Akgün

Yorum Yap