Teknolojix Haber
DONANIM

Computex 2020 fuarı Ertelendi

Computex 2020 fuarı Ertelendi

Computex 2020 fuarı Ertelendi

Asus; Computex 2019’da tüm dünyadaki oyuncuları heyecanlandıran oyuncu ürünleri ROG Theta ve Theta Electret oyuncu kulaklıkları; ROG Strix XG17 taşınabilir oyuncu monitörü; ROG Strix güç kaynakları; ROG Strix LC 120/240/360 RGB hepsi bir arada (AIO) sıvı soğutma sistemlerini tanıtmıştı. Ayrıca Aura Sync aydınlatma üzerinde yeni kontrol seçenekleri sunan Aura Creator (beta) uygulaması bulunan ürünlerini de tanıtan Asus; bu sene Fuara katılma konusuna sıcak bakıyor. Covid-19 tedbirleri nedeni ile Computex 2020 fuarı Ertelendi.

Öte yandan computex 2019 da Intel,   8 çekirdek ve 16 iş parçacığına sahip Special Edition Core i9-9900KS işlemcisini tanıtmıştı. Bu seneki fuara katılmayacağını bildirdi.

Kovid nedeni ile bilgisayar teknolojilerinde öncü firmalardan bazıları katılmaktan vazgeçti.

Etkinliğe katılmayacak olan bu markalar Intel, AMD ve NVIDIA firmaları işlemci, ana kart, ekran kartı gibi bilgisayarda çok önemli donanım malzemelerini üretiyor. Bu firmalar fuara katılmaz ise fuarın bu sene yapılamayacağı düşünülüyor. Çünkü bu alanda öncü olan firmalar olmadan düzenlenen etkinliğin ilgi çekmeyeceği belirtiliyor.

Computex 2020 ne zaman

Daha önceden de önde gelen bilgisayar ve ekipman üreticisi MSI etkinliğe katılmayacağını bildirmişti. Öte yandan bir diğer öncü firma ASUS‘un etkinliğe katılmaya sıcak baktığı belirtiliyor. 28-30 Eylül 2020 tarihleri arasına ertelenen Computex 2020 fuarı için şimdilik kesin bir bilgi yok.  Ancak yinede teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak fuarı yapmayı düşündüklerinden katılmayacak olan  firmaların hiç değilse  “online tanıtım etkinliği” yaparak yeni ürünlerini tanıtması bekleniyor.

 

Related posts

Huawei MateBook X Pro Official Video

Fatih Akgün

Huawei Vision X65 tanıtıldı! (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Dikkat!Windows’un yeni güncellemesi dosya siliyor…

Yasemin ACAR

Yorum Yap