Teknolojix Haber
UYGULAMA

Corona Virüs Etkisiyle Ters Köşe Yaptı,Servetine Servet Kattı !

Corona virüs salgını sonrası bazı şirketler zor günler geçirmeye başladı. Ancak özellikle teknoloji dünyasındaki bazı girişimler salgın ile popülaritesini artırmışa benziyor.

Dünya genelinde yaklaşık 40 bin kişinin hayatına mal olan corona virüs (COVID-19) salgını küresel ekonomiye de olumsuz etki yarattı. Pek çok sektör salgın sonrası zor günler geçiriyor.

Corona virüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında on milyonlarca kişi ise evden çalışmaya başlamış durumda.İnsanların evden çalışmaya başlaması ile birlikte ise online toplantılar yapabileceğiniz uygulamalar kısa süre içinde hatırı sayılır bir popülariteye ulaşmış durumda.O uygulamalardan birisi olan Zoom son haftalarda 20 milyon defa akıllı cihazlara indirilerek TikTok’un ardından en çok indirilen ikinci uygulama olmuştu.

İngiliz Guardian gazetesinde yer alan habere göre, şirket bu popülariteyi paraya dönüştürmeyi başardı.Aynı habere göre, aynı anda 99 kişi ile video konferans yapma imkanı tanıyan Zoom’un piyasa değeri 42 milyar dolara yükseldi.

Aynı habere göre, artış Silikon Vadisi merkezli uygulamanın kurucusunun kişisel servetinde de hatırı sayılır bir artışın yaşanmasına neden oldu. Kurucu Eric Yuan’ın kişisel serveti sahip olduğu hisseler nedeniyle son aylarda 4 milyar dolar arttı.

 

Related posts

İkinci El Araba Fiyatlarının Artmasının Sebebi Ne?

Meryem ACAR

Facebook, Oyun Odaklı ‘Facebook Gaming’ Uygulamasını Tanıttı

Fatih Akgün

WhatsApp kendini imha eden mesaj özelliğini test etmeye başladı.

Fatih Akgün

Yorum Yap