Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Corona virüs etkisi: Teknoloji devlerinden “evden çalışın” talimatı

Aralarında Apple, Google, Twitter gibi şirketlerin olduğu pek çok teknoloji devi Corona virüs salgını nedeniyle personellerine evden çalışmaları talimatını verdi. Twitter 5 bin çalışanına evden çalışmaları yönünde elektronik posta gönderdi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve üç binden fazla kişinin ölümüne neden olan Corona virüs için şirketler pek çok tedbir alıyor.

Salgın endişesi nedeniyle pek çok etkinlikten çekilme kararı alan teknoloji şirketleri şimdi de çalışanlarına evden çalışmaları önerisinde bulundu.

Business Insider’da yer alan habere göre, Google, Coinbase, ve Twitter  belirli ofislerdeki çalışanlarına “evden çalışın” talimatında bulundu.

Aynı habere göre, Google Dublin’deki ofisindeki çalışanlarından salı günü işe gelmemelerini isterken, Twitter 5 bin çalışanının evden çalışmaları talimatını verdi. Mikro blog sitesi tüm çalışanlarına kararını elektronik posta ile bildirdi.

Kripto para şirketi Coinbase ise virüs taşıdığından endişe eden çalışanlarının ofise gelmek zorunda olmadıklarını ve evde kalabileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Apple Çin’in bazı bölgelerinde evde kalan çalışanlarına destek paketleri göndermiş ve evden çalışmalarını istemişti.

Related posts

WhatsApp Android Beta Sürümüne ‘Grup Mesajlarını Otomatik Silme’ Özelliği Geldi…

Meryem ACAR

Ar-Ge Yaptığı Çalışmaları Doğrultusunda UFO, Enerji Tüketimini 16 kat Düşürmeyi Hedefliyor…

Meryem ACAR

PS4 oyunları PS5’te Çalışacak Mı? Sony’den Açıklama Geldi!!

Fatih Akgün

Yorum Yap