Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Corona virüs etkisi: WhatsApp’tan 2 güncelleme birden

Dünya genelinde en çok kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp sosyal izolasyonun sürdüğü günlerde platforma 2 yeni özellik entegre etti.

Corona virüs salgınının yayılma hızını azaltmak için dünya genelinde on milyonlarca kişi evlerine çekilmiş durumda. Haliyle pek çok kişi çalışmak için video konferans uygulamarına talep gösteriyor.

WhatsApp’ın bu alanda sadece 4 kişi ile görüntülü konuşmaya izin vermesi eleştirileri de beraberinde getiriyordu. Platform video konferanstaki sınırı yükseltti. Yapılan açıklamaya göre WhatsApp üzerinde yapılan görüntülü konferanstaki maksimum kişi sayısı 4’ten 8’e yükseltme kararı aldı.Beta sürümündeki bu özelliğin önümüzdeki günlerde hem iOS hem de Android uygulaması üzerinden kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

İkinci özellik ise WhatsApp ile Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ortak çalışması. WhastApp karantinada kalmanın önemine dikkat çekmek için karantina ile ilgili 21 yeni sticker’ı platforma entegre edeceğini duyurdu.Söz konusu sticker’ların da önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor.

Related posts

Instagram Hesaplarını QR Kod İle Kolayca Bulabiliriz!!

M. Büşra Kaya

 Twitter’ın Yeni Özelliği Test Ediliyor!! 

M. Büşra Kaya

Sosyal medya platformlarına 10’ar milyon TL ceza kesildi!

Vildan Çelik

Yorum Yap