Teknolojix Haber
DONANIM

Corona Virus MacBook’a yaradı!

Corona virüsü (pandemi) nedeniyle işini evinden yürütenlerin tercihi taşınabilir cihazlar ve çoğunlukla dizüstü bilgisayarlar oldu. Evden çalışma ihtiyacını yeni bir cihaz alarak giderenler çoğunlukla MacBook cihazları seçmiş gibi duruyor.
Apple’ın salgın dönemi boyunca yaşadığı düşüşü MacBook cihazlar telafi etti.

iPhone satışlarında pandemi nedeniyle düşüş yaşanırken evden çalışanların dizüstü bilgisayar ihtiyacı yaşanan düşüşü dengeledi.

MacBook Pro satışları evden çalışma döneminde arttı

Apple’a üretim için kaynak tedarik eden şirketlerin raporuna göre MacBook cihazların sevkiyatı bu yılın üçüncü çeyreğinde artış gösterecek. Bu da demek oluyor ki pandemi döneminde yaşanan yoğun ilgiden sonra stokların tazelenmeye ihtiyacı var. Bu yılın üçüncü çeyreğinde %20 ile %30 arası artış yapılacak olan sevkiyatla MacBook Pro alıcılarla buluşacak.

Analistlere göre bu yılın üçüncü çeyreğinde çıkış yapacak olan yeni MacBook Pro modelleri Intel işlemciye sahip olacak. Yılın son çeyreğinde ise ARM tabanlı modelleri raflarda görebiliriz. Bu iddiayı ortaya atan kaynak güvenilir olsa da kesin olarak satışlarda bir artış yaşanıp yaşanmadığını söyleyemeyiz. Zira bu rapor analistler tarafından açıklandı.

Evden çalışma için kullanılan programların macOS bünyesinde bulunması veya kolaylıkla edinilebiliyor olması müşterilere cazip bir seçenek olarak geliyor. Bakalım pandemi devam ettiği sürece insanların uzaktan çalışma rutini nasıl etkilenecek.

Related posts

Bilgisayarınız için doğru AMD Ryzen CPU’yu seçin

Zeliha Kutlu

Seagate, Oyunculara Yönelik Olan Yeni SSD’si FireCuda 120’yi Tanıttı!

Fatih Akgün

Dünyanın En Hızlı Video Kaydedebilen Terahertz Kamerası Geliştirildi!

Fatih Akgün

Yorum Yap