Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA TeknolojiXHaber

Corona Virüsü ile İlgili Tüm Filtreleri Instagram Yasakladı

Instagram yetkilileri, Corona virüsü ile ilgili olarak hazırlanan tüm efektleri kaldırdığını ve bundan sonra gelecek yeni efektlerin engelleneceğini açıkladı. Corona virüsüyle ilgili yeni bir adım attıklarını da duyuran yetkililer, platformda Corona virüsü ile ilgili güncel bilgiler paylaşacaklarını duyurdular.

2020’nin başından beri dünyanın gündemini meşgul etmeye devam eden Corona virüsü, artık küresel bir problem haline geldi. Dünya Sağlık Örgütü, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla Corona virüsünü pandemi, yani küresel salgın olarak nitelendirdi. Hal böyle olunca da Corona virüsü korkusu, milyonlarca insanın evine zorla ya da tavsiyeler kapsamında kapanmasına neden oldu.

Corona virüsü salgını, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Bazı insanlar Corona virüsü ile ilgili dalga geçervari paylaşımlar yaparken bazıları da durumun ciddiyetinin farkında olan bilgilendirici paylaşımlarda bulunuyorlar. Bu bağlamda bazı Instagram kullanıcıları, son dönemlerde sık sık Corona virüsü ile ilgili filtreleri kullanan paylaşımlar yapıyorlar.

Instagram filtresi

Instagram’ın kullanıcının Corona virüsü kapıp kapmadığını gösteren test efekti şöyle görünüyordu;

Embedded video

 

Related posts

Snapchat Çöktü! Koronavirüs Herkesi Eve Kapattı…

Meryem ACAR

YouTube bile bazen izlemeyi bırakmanızı istiyor

Fatih Akgün

Aras Bulut İynemli’den 7. Koğuştaki Mucize’yi İzlerken Ağladığını Söyleyen Neymar’a Teşekkür

Fatih Akgün

Yorum Yap