Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Corona Virüsü, Netflix Gibi Şirketlere Yaradı !

2019’da Çin’de patlak veren Corona virüsü, küresel ekonomiyi kötü etkilemiş olsa da bazı şirketler için durum hiç de öyle olmadı. Birçok analist, Netflix gibi şirketlerin hisse fiyatlarında artış gözlemlendiğini aktardı.

 Dünya çapında önlemlerin alınmasına neden olan ölümcül salgın, özellikle küresel ekonomiyi önemli derecede etkiledi. Uluslararası birçok şirket, Corona virüsünün etkilerinden ne yazık ki kaçamadı.

Dünya çapında alınan önlemler, birçok şirketin kendi düzenleyeceği veya katılacağı önemli etkinliklerin iptaline neden oldu. Teknoloji dünyasının merakla beklenen etkinlikleri birer birer iptal olurken tabii şirketler de bundan zarar gördü fakat virüsün yarar sağladığı birkaç şirket de yok değil.

Corona virüsü Netflix gibi şirketlere yaradı:

BMO Capital Markets’tan Analist Dan Salmon, bugün paylaştığı araştırmasında virüsün yaradığı şirketlerden bahsetti. Dan Salmon, kişilerin Corona virüsü nedeniyle sürekli evde kalmalarından dolayı özellikle Netflix’in iyi sonuçlar elde ettiğini söyledi.

Dan Salmon’un sözleri, ardından paylaşılan bir veriyle de kanıtlandı. Netflix’in hisse fiyatı, perşembe günü piyasalar kapanana kadar %0,8’lik bir artış yaşadı. ABD’nin borsa anlamında önemli merkezlerinden Wall Street’te ise durumun çok daha kötü olduğunu hatırlatmakta yarar var. Wall Street, dünya çapındaki virüs endişesi nedeniyle son 9 yıldır görülen en düşük alım satım işlemleriyle karşı karşıya kalmak üzere.

 

 

 

Related posts

Microsoft TikTok’u Satın Alacak mı??

Fatih Akgün

Netflix, Vikings’in Devam Dizisi ‘Valhalla’yı Resmen Duyurdu

Yasemin ACAR

Farkındalık Zirvesi, 16-17 Aralık’ta İTÜ’de

Yasemin ACAR

Yorum Yap