Teknolojix Haber
İNTERNET SEKTÖREL YAŞAM

Corona virüsü ürünleri için Amazon harekete geçti

Corona virüsü etkileri dünyayı etkilemeye devam ediyor. Birçok insan, virüsün kolay bulaştığı için rahatsız durumda. Bu nedenle birçok internet sitesinde, virüse karşı etkili olduğu iddia edilen ürünler satılıyor. Amazonda corona virüsü karşıtı olduğunu söyleyen bu ürünlere karşı harekete geçti.

Çin‘de ortaya çıkan virüs şu ana kadar 2.239 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Üstelik sadece Çin‘de değil, dünyanın birçok bölgesinde karşımıza çıkmakta. En son da virüs İran‘da görüldü ve 5 kişi hayatını kaybetti.

Amazon corona virüsü ürünlerini incelemeye aldı

Çin‘de yaşanan karantinalar nedeniyle insanlar psikolojik çöküntü yaşıyor. Hastalığa bulaşmamış, kendini şanslı hisseden insanlar bazı önlemler almaya çalışıyor. Maske, hijyen maddeleri ürünlerle kendine korumaya çalışan insanlar, e-ticaret sitelerine odaklanıyor.

Bazı e-ticaret sitelerinde corona virüsüne karşı insanlara güç verdiği belirtilen ürünler satılmaya başladı. Sahte olan ve insanları kandırma amacı güden bu ürünler Amazon‘da da oldukça rağbet gördü. Amazon‘da kendi ürünlerini satan mağaza sahipleri, bu tür ürünlerle oldukça gelir elde etti.

Amazon da kandırmaya karşı önlem aldı. Artık corona virüsüne karşı insanları koruduğunu iddia eden sahte ürünler Amazon‘da satılamayacak.

Bu ürünlere bakıldığında cerrahi maske, el temizleyici  ve corona virüsü öldürdüğü iddia edilen sprey vs. bulunuyor. Ayrıca bazı ürünlerin Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı olduğuda yazıyor. Ancak Dünya Sağlık Örgütü‘nün böyle bir kararı bulunmuyor.

Related posts

İki Devin Büyük Ortaklığı Bitti!

Yağmur Kübra Yazıcı

Koronavirüs: İtalya’da ‘kritik hafta’

Fatih Akgün

Google Earth,Yeni Bir Güncelleme Aldı!

Fatih Akgün

Yorum Yap