Teknolojix Haber
BİLİM

Corona Virüsün Yeni Belirtileri Ortaya Çıktı

Corona virüs ile ilgili yeni araştırmalar dikkat çeken sonuçları ortaya çıkarmaya devam ediyor. Şimdi de yapılan araştırmaların sonucunda Corona virüs belirtileri arasına yeni maddeler eklenmiş oldu.

Kısa bir süre önce Amerikan Tabipler Birliği tarafından yapılan yeni açıklamaya göre yeni tip Corona virüse yakalanmış olan Çin’deki hastaların belirli bir bölümü, konuşma bozukluğu ve koordinasyon eksikliği gibi şikayetlerde bulunmuş.

JAMA Neuology dergisinde yayınlanan bilgilerde, Çin’deki Wuhan bölgesindeki 214 hastanın yüzde 36’sında ve hastalığı ağır geçirenlerin yüzde 46’sında bilinen belirtilerden farklıları da gözlemlendiği tespit edildi. Bu belirtiler arasında beyin kan dolaşımı bozukluğu, bilinç bulanıklığı ve kas güçsüzlüğü gibi bulgular eklendi.

Her ne kadar nispeten kısıtlı bir hasta grubu üstünde yapılmış olsa da bu yeni araştırma ile birlikte Corona virüs semptomları arasında farklı maddelerin de olabileceği bilgisine ulaşıldı.En yaygın rastlanan belirtiler arasında yüksek ateş, kuru öksürük ve baş ağrısı yer alıyor. Yapılan bu ve buna benzer çalışmalar da yeni belirtiler ile ilgili bilinmeyenleri ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Corona virüsten etkilenen dünya genelindeki kişi sayısı 1.5 milyonu geride bırakmış durumda. Ne yazık ki her geçen gün de bu sayının artmaya devam ettiğin görülüyor. Bu süreçte aşı ve ilaç çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.

Related posts

Tayland, Koronavirüs ile Mücadelede Ninja Robotları Kullanıyor

Fatih Akgün

Bilimsel Mikroskobik Fotoğraf Ödülünü ‘Dünyanın En Dayanıklı Hayvanı’ Kazandı

Fatih Akgün

Alzheimer riskini %75 arttırdığı tespit edildi.

Fatih Akgün

Yorum Yap