Teknolojix Haber
YAŞAM

Corona Virüsünün Tahminen Ne Zaman Biteceği Açıklandı

Çin hükümetinde üst düzey tıbbi danışmanlık görevinde olan Zhong Nanshan, Corona virüsü salgınının tahmini olarak ne zaman son bulacağını açıkladı. Nanshan’ın açıklamalarına göre, küresel salgın birkaç ay daha hayatımızda olacak.

2020 yılının en büyük küresel tehditi haline gelen Corona virüsü sebebiyle can kayıpları devam ediyor. Bugüne dek 4.000’den fazla kişinin yaşamına mal olan virüs, Türkiye de dahil olmak üzere onlarca ülkede kendini göstermiş durumda. Virüs yüzünden can kayıpları devam ederken yetkililer de çeşitli önlemler almaya ve Corona virüsüne dair tedavi yöntemlerini bulabilmek için çalışmalara devam ediyorlar.

Corona virüsünün ne zaman ortaya çıktığı biliniyor. Fakat bilim insanları, virüs salgınının ne zaman biteceğine dair net bir açıklama yapamadılar. Bugüne dek yapılan açıklamalar, virüsün sıcaklığa karşı dayanıklı olmadığı ve havaların ısınmasıyla birlikte de virüs salgının sona ereceği yönündeydi. Şimdiyse virüsün kaynağı olan Çin’den, bu konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi.

Sağlık danışmanı tarafından yapılan açıklama:

Reuters’ta çıkan bir habere göre Çin hükümetinin üst düzey tıbbi danışmanlarından bir tanesi olan Zhong Nanshan, geçtiğimiz saatlerde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Corona virüsü ile ilgili genel değerlendirmeler yapan Nanshan, sözlerine Corona virüsü salgınının ne zaman biteceğini de ekledi. Çinli yetkilinin açıklamalarına göre Corona virüsü, birkaç ay daha hayatımızda olacak.

Zhong Nanshan’ın açıklamalarına göre Corona virüsü salgını, haziran ayına kadar devam edecek. Haziran ayına geldiğimizde ise dünya bu virüsten kurtulmuş olacak ve tüm yaşananlar geride kalacak. Nanshan’ın açıklamalarının ne kadar doğru olduğu ise zamanla görülecek.

 

 

Related posts

Bedava internet için bebeklerine şirketin adını verdiler

Vildan Çelik

Geri Dönüşüm için önemli açıklamalar!

HIV ve Sıtma ilaçları Korona virüsü zayıflatıyor

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap