Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber YAŞAM

Corona Virüsünün Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı.

Koku ve tat duyusu kaybının corona virüsün (Covid-19) semptomları arasında yer alabildiği belirtildi.

İngiltere’nin önde gelen  (KBB) uzmanlarından olan Profesör Nirmal Kumar ve Almanya’daki Bonn Üniversitesi Hastanesi Viroloji Enstitüsü Başkanı Prof. Hendrik Streeck uyardı.

Prof. Hendrik Streeck:

 Corona virüsü hastalarının yaklaşık üçte ikisinde birkaç gün devam eden koku ve tat kaybı görülüyor.

Profesör Nirmal Kumar:

Ateş ve öksürük gibi daha yaygın semptomlar görülmeyen bazı Covid-19 hastalarının koku ve tat alma duyularını kaybettiğini söyledi.Bu semptomları yaşayanlardan kendilerini izole etmeli. Genç hastalarda öksürük ve ateş gibi önemli semptomlar bulunmayabilir, ancak sadece koku ve tat alma duyusu kaybı olabilir, bu da bu virüsün burunda tutunduğunu gösteriyor.” dedi.

11 Mart’ta Covid-19 testi pozitif çıkan İngiltere Hasta Güvenliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Nadine Dorries, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, büyük ölçüde iyileştiğini ancak hala koku ve tat duyularının geri gelmediğini ifade etmişti.

Covid-19 testi pozitif çıkan Utah Jazz forması giyen NBA oyuncusu Rudy Gobert, Twitter hesabından, “Koku ve tat kaybı kesinlikle belirtilerden biri. Son 4 gündür hiçbir şey koklayamıyorum. Aynı şeyi yaşayan var mı?” diye sormuştu.

Related posts

Bruce Willis’in gelecek projesi bir Bilim Kurgu Filmi: “Cosmic Sin” 

Fatih Akgün

Sorularla WordPress

Fatih Akgün

En Büyük Ozon Tabakası Deliği Kapandı

Fatih Akgün

Yorum Yap