Teknolojix Haber
BİLİM YAŞAM

Coronavirüsü hastasının beyninde ciddi bozukluklar gözlendi

Coronavirüsü hastasının beyninde ciddi bozukluklar gözlendi

ABD’li nörologlardan Gelen açıklama: Coronavirüsü hastasının beyninde ciddi bozukluklar gözlendi.

 ABD’deki nörologlar ülkedeki az sayıda coronavirüsü hastasının beyninde ciddi bozukluklar gözlendi açıklamasını yaptılar. ABD’deki hastaların bazılarında corona virüse yakalandıktan sonra konuşma bozukluğu ve tepki azalması gözlemlendiği belirtildi. Hem bilim insanı hem de sağlık çalışanı olan doktorlar,corona virüse çare bulmak için her türlü araştırmayı yapıyorlar. Bu araştırmaların sonucunda yeni bilgiler gün ışığına çıkıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını ile ilgili her geçen gün yeni haberler ulaşıyor. İşte ABD’li nörologların yaptığı kritik coronavirüsü açıklaması…

Corona virüsü ( Covid-19) salgını ile ilgili  açıklamalar peş peşe geliyor. Corona virüsünün merkez üssü haline gelen dünyada en fazla corona virüsü vaka sayısı bulunan ABD’de ileri gelen nörologlar  “Ülkedeki az sayıda coronavirüsü hastasının beyninde ciddi bozuklukların meydana geldiğini”  dile getirildi.

 Coronavirüsü hastasının beyninde ciddi bozukluklar gözlendi

AZ SAYIDA BENZER VAKA!

Bu şekilde gözlemledikleri vakkaların sayısı az ama konuşma kaybı, beyinde hücre ölümü,inme, nöbet, beyinde kan pıhtıları gibi benzer belirtiler  görülüyor. ABD’de meydana gelen koronavirüs vakalarına ilişkin olarak 74 yaşındaki bir koronavirüs hastasının konuşma kaybına uğradığını ve hastanın beyin taramaları sonrasında beynin bazı bölümlerinde anormal şişme ve hücre ölümü tespit edildiği belirtildi. Konuyla ilgili New York Time Gazetesine açıklamalarda bulunan bilim insanı ve nörolog Dr. Elissa Fory, 50 yaşlarında bir korona virüs hastasında benzer belirtiler gözlemlediklerini ve nadir durumlarda beyinde hasar tespit ettiklerini ifade etti. Ayrıca haberde, dünyanın diğer yerlerinden de az sayıda benzer vakalar bildirildiği; bu hastalarda inme, nöbet, beyinde kan pıhtıları oluştuğu ifade edildi. Bu tespitler coronavirüs hakkında daha fazla bilgiyi ortaya koyuyor. İtalya’nın Brescia kentinde bulunan Brescia Üniversitesi‘nde, sadece bu konuda çalışma yapacak NöroCovid ünitesi kuruldu.

‘AKCİĞERLER İÇİN SOLUNUM CİHAZI VAR AMA BEYİN İÇİN BİR CİHAZ YOK’

Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr. Sherry Chou ise yaptığı açıklamada, edinilen her bilginin faydası olacağını belirterek, “Beyin için solunum cihazı bulunmuyor. Eğer akciğerler bozulursa hastayı solunum cihazına bağlarız. Aynı lüks beyin için bulunmuyor” dedi.

Kaynak:Sabah.com

Related posts

WhatsApp Grupları Yasaklanacak mı?

Fatih Akgün

Corona Virüsünün Tahminen Ne Zaman Biteceği Açıklandı

Fatih Akgün

SON DAKİKA… İkinci ölüm 191 vaka!!

Sevda AYDIN

Yorum Yap